Pracownia terminalowa – co warto wiedzieć?

Nie od dziś wiadomo, że zaprojektowanie oraz wdrożenie standardowej pracowni informatycznej jest sporym obciążeniem finansowym. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje tańszej alternatywy. Nie ma sensu przepłacać! Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że obecnie mamy do dyspozycji wiele korzystniejszych opcji.

Pod uwagę warto wziąć pracownię terminalową, która znakomicie sprawdza się w szkołach, urzędach, biurach, przedsiębiorstwach, obiektach handlowych, a także wielu innych miejscach. Może ona zostać w stu procentach przystosowana do rzeczywistych wymagań użytkowników, co pozwala uniknąć zbędnych nieprawidłowości.

Cena wdrożenia

Pracownia terminalowa jest o wiele tańsza we wdrożeniu, co niesie za sobą znaczną oszczędność gotówki. Warto jednak podkreślić, że nie jest to wynikiem niskiej jakości sprzętów. W omawianym przypadku możliwe jest zastąpienie terminalem kilkunastu komputerów stacjonarnych! Przypadnie to do gustu tym, którzy nie posiadają zbyt dużej ilości gotówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwrócić się o wycenę zlecenia. Nie ma potrzeby podejmowania pochopnej decyzji.

Koszty utrzymania

Terminalowa pracownia informatyczna nie jest droga w utrzymaniu. Dlaczego? Jest to wynikiem niższego zapotrzebowania na energię. Warto uwzględnić, że PC-ty potrzebują do działania ogromnej ilości prądu. W opisywanym przypadku zastępuje je jeden terminal, do którego podłączane są stanowiska robocze. Zgodnie z aktualnymi prognozami gospodarczymi stawki za prąd będą sukcesywnie rosnąć. Warto jest to uwzględnić podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/

Administracja siecią informatyczną

Pracownia terminalowa gwarantuje wyjątkowo łatwą administrację. Osoba zarządzająca ma podgląd wszystkich stanowisk roboczych. Należy podkreślić, że oprogramowanie, które wykorzystywane jest podczas pracy, należy zainstalować tylko raz. Kolejnym krokiem jest nadanie dostępu. Administrator decyduje, z których plików może korzystać dany użytkowników. Nie można również nie wspomnieć o łatwej i szybkiej wymianie danych. Nie trzeba korzystać z zewnętrznych nośników pamięci, ani poczty elektronicznej!

Bezpieczeństwo danych

Terminal nie posiada klasycznego systemu operacyjnego, więc nie wymaga instalacji oprogramowania antywirusowego. Warto podkreślić, że bezpieczeństwo danych znajduje się na najwyższym poziomie. Nie trzeba obawiać się przejęcia ich przez hakerów lub inne nieupoważnione osoby. Terminal jest także odporny na działanie wirusów, co przekłada się na swobodne i komfortowe korzystanie z internetu.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.