Pozycjonowanie lokalne firmy – poradnik

Pozycjonowanie lokalne firmy

Użytkownicy wyszukiwarki, którzy znajdują się blisko Twojej firmy to wartościowa grupa odbiorców. Z tego też powodu w wielu przypadkach warto zdecydować się na usługę pozycjonowania lokalnego. Pozycjonować lokalnie można zarówno stronę internetową, jak i wizytówkę w Mapach Google. Koniecznie sprawdź więcej informacji na ten temat.

Pozycjonowanie lokalne firmowej strony internetowej

Pozycjonowanie lokalne, czyli tak zwane local SEO to taka optymalizacja strony internetowej, która daje możliwość znalezienia się wysoko w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania na terenie określonego obszaru geograficznego. Z perspektywy użytkownika wyszukiwarki wygląda to tak, że w sytuacji, gdy znajduje się on w mieście Katowice i wpisuje w oknie wyszukiwania frazę kluczową „fryzjer”, wyświetlają się mu strony internetowe należące do zakładów fryzjerskich z terenu Katowic. Jak łatwo zauważyć, nie jest nawet konieczne dopisanie do frazy słowa „Katowice”. Wyszukiwarka ma bowiem informację, gdzie znajduje się jej użytkownik. Wszystko za sprawą technologii geolokalizacji.

To, jak działa SEO, doskonale wyjaśniono tutaj: 
https://semcore.pl/seo-co-to-i-komu-jest-potrzebne/

Pozycjonowaniem lokalnym podobnie jak w ogóle pozycjonowaniem może zająć się sprawdzona agencja SXO. Jednym z godnych polecenia usługodawców jest w naszym kraju Semcore. Pozycjonowanie lokalne firmowej strony internetowej często opiera się między innymi na opracowaniu lokalnej frazy. W tym przypadku powstają treści, które nasycone są frazą kluczową „fryzjer Katowice”. To jednak tylko jedna z wielu technik wykorzystywanych przez agencje. Specjaliści starają się zawsze zoptymalizować stronę pod algorytmy wyszukiwarek. W związku z tym ważne jest między innymi:

  • dobranie odpowiednich fraz kluczowych,
  • publikowanie wysokiej jakości treści,
  • posiadanie przez stronę wysokiej jakości kodu,
  • responsywność,
  • wydajność

i wiele innych czynników.

Wiele firm decyduje się na usługę pozycjonowania lokalnego, gdyż pozwala im ona docierać do realnie zainteresowanych skorzystaniem z oferty użytkowników. Jednocześnie budżet przeznaczony na osiągnięcie wysokiej pozycji w lokalnych wynikach wyszukiwania może być znacznie mniejszy, niż w sytuacji, gdy firma konkuruje ze stronami z całego kraju.

Więcej dowiesz się tutaj: https://semcore.pl/pozycjonowanie-lokalne/.

Pozycjonowanie lokalne firmowej wizytówki

Pozycjonowanie firmowej wizytówki wbrew pozorom jest możliwe. W tym przypadku zasady SEO obowiązują podobnie jak w przypadku stron internetowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby firma mogła w ogóle posiadać firmową wizytówkę w Mapach Google, musi obsługiwać swoich klientów także stacjonarnie. W innym wypadku nie jest możliwe stworzenie profilu firmy.

Jeżeli firmowa wizytówka ma wyświetlać się wyżej od konkurencji, powinna być zaopatrzona między innymi w opisy usług/produktów, a także być stale aktualizowana. Bardzo ważne są także aktualne informacje i zgodność danych (na przykład teleadresowych oraz związanych z godzinami otwarcia) na firmowym profilu z tymi, które są przedstawione na firmowej stronie internetowej.

Podsumowując, pozycjonowanie lokalne jest możliwe zarówno w przypadku stron internetowych, jak i firmowych wizytówek. W tym artykule wskazaliśmy niewielką część działań, które można podjąć na stronie lub wizytówce, aby znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym efekcie, skorzystaj z usług sprawdzonej agencji marketingu internetowego.

/artykuł sponsorowany/