Not Waving (IT) + Resina • Lado w Mieście 2017 vol.10

Not Waving (IT) + Resina • Lado w Mieście 2017 vol.10.

Wszystko, co dobre, dobrze się kończy, a Lado w Mieście 2017 nawet lepiej – podczas finałowej odsłony tegorocznego festiwalu wystąpią: jeden z najciekawszych przedstawicieli muzyki elektronicznej w Europie – NOT WAVING – oraz mistrzyni niepokojących dekonstrukcji klasyki – Resina.

Not Waving to alias Alessio Natalizii, zamieszkałego w Londynie włoskiego producenta, niestrudzenie nagrywającego niepokojącą, pokręconą analogową elektronikę.

Od 2013 Natalizia wydał: mroczny, klimatyczny debiut „Umwelt”; hałaśliwo-ambientową kasetę „Redacted”; rozmyte, mgliste eksperymenty na „Human Capabilities” i chłodne sci-fi techno na „Intercepts” – splicie z Pye Corner Audio.

Na powyższych Not Waving ukazuje imponujące spektrum stylistyczne – w swoich analogowych kompozycjach lawiruje między subtelnie zniekształconym ambientem, eksperymentalnymi improwizacjami i potężnymi bangerami zainspirowanymi belgijskim EBM z lat 80. Jego najnowszy longplay, „Animals” wydane w prowadzonym przez Powella labelu Diagonal, łączy dźwiękowe poszukiwania Natalizii z dzikością brytyjskiego dziedzictwa imprezowego. I choć część utworów to głośne, parkietowe potwory, kompozytorska wrażliwość Not Waving sprawia, że i w nich można odnaleźć chwile piękna i subtelności – idealny kontrast dla wściekle pulsujących stroboskopów i kapiącego potu.

Ostatnim wydawnictwem „Not Waving” jest EP „Populist” wydane nakładem londyńskiego Ecstatic.

7. września na Placu Zabaw zagości też zjawiskowa Resina.

Właśc. Karolina Rec, utalentowana wiolonczelistka, kompozytorka, muzykoterapeutka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytetu Gdańskiego zawsze chciała dopiąć swego. Jednym z jej marzeń było przejście przez wszystkie szczeble edukacji muzycznej, a później burzenie – tak po cichutku, ale z uporem – stereotypu na temat klasycznych instrumentów. W swej twórczości artystka łączy brzmienie wiolonczeli z prostymi narzędziami elektronicznymi. Wśród nich centralną rolę odgrywa looper, który sprawia, że budowane z kolejnych pętli utwory gęstnieją i rozbudowują się w czasie. 

Karolina Rec współtworzy bądź współtworzyła zespoły takie jak: Kings of Caramel, Cieślak i Księżniczki czy Nathalie and The Loners. Jest współautorką licznych wydawnictw płytowych, a także muzyki do kilkunastu spektakli teatralnych. Współpracowała też z Girls Against Boys, Paulem Brody’m, Piotrem Kurkiem, Zamilską, Michałem Bielą, Ścianką czy Coldair.

W zeszłym roku ukazała się jej debiutancka płyta długogrająca, wydana nakładem prestiżowego 130701 / FatCat Records, który ma w katalogu też m.in. albumy Maxa Richtera czy Jóhanna Jóhannssona – klasyków współczesnego minimalizmu, nagradzanych twórców muzyki filmowej. 

Plac Zbaw

7 wrzesień 2017, godz. 20:00

Wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.