Kortez Trio koncert w Warszawie

Kortez Trio koncert.

27 maja 2017 roku w Warszawie odbędzie sie darmowy koncert Kortez Trio.

Trio w składzie:
Kortez – Łukasz Federkiewicz
Aleksander Świerkot
Krzysztof Domański

Kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo.

W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana „Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co Myślisz?”.

Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta „Bumerang”, która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach.

Miesiąc po premierze „Bumeranga” Kortez wydał drugą EPkę z trzema utworami: „Od Dawna Już Wiem”, „Ćma Barowa” i „Kominy”.

W połowie grudnia sprzedaż Bumeranga przekroczyła 15.000 sztuk, a co za tym idzie debiut Korteza uzyskał status Złotej Płyty.

W drugiej połowie stycznia 2016 sprzedaż Bumeranga przekroczyła 30.000 egzemplarzy i uzyskała status Platynowej Płyty.

16 kwietnia (Record Store Day) ukazała się vinylowa edycje „Bumeranga” i „Minialbumu”, na który złożyło się 5 piosenek wcześniej opublikowanych na EPkach, („Joe”, „Co Myślisz?”, „Wiem, że Mnie Podglądasz”, „Ćma Barowa”
i „Kominy”) a także pełna, wcześniej nie publikowana wersja „Z Imbirem”.

20 kwietnia 2016 Kortez odebrał Fryderyka za Debiut Roku.

1 czerwca został opublikowany teledysk do piosenki „Wiem, że mnie podglądasz” w reżyserii Agaty Trafalskiej z gościnnym udziałem Karoliny Charko, a 26 października miała miejsce oficjalna premiera teledysku do utworu „Wracaj Do Domu” w reżyserii Oli Przytuły.


27 maja 2017, godz. 20:00
Pokój na Lato, ul. Towarowa 25

Wstęp wolny

 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.