Koncert „Tribute to Szpilman”

Tribute to Szpilman

Koncert „Tribute to Szpilman”.

Będzie to muzyczny powrót do piosenek jednego z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów – Władysława Szpilmana. To podróż do czasów kiedy melodia niosła z sobą piękno i emocje, kiedy harmonia sięgała po najbardziej wyrafinowane rozwiązania, a tekst był po prostu „o czymś” i chwytał za serce. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że takie przeboje jak „Czerwony autobus”, „Przyjdzie na to czas”, „Trzej przyjaciele z boiska” i inne dzieła tego znakomitego kompozytora weszły już do kanonu polskiej piosenki. 9 października troje nietuzinkowych solistów – Joanna Smajdor, Magdalena Zawartko, Kamil Franczak – wykona największe przeboje Władysława Szpilmana w nowych, niebanalnych, często wzruszających aranżacjach, z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha.

Wydarzenie odbędzie się 9 października o godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Aktywności w Warszawie, przy ul. Siarczanej 6 na Targówku Fabrycznym.

Koncert jest organizowany w ramach tegorocznych obchodów Warszawskich Dni Seniora 2022, które w tym roku obchodzimy od 24 września do 9 października.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Seniorów oraz wszystkich, którzy chcą posłuchać pięknej muzyki.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Nie obowiązują zapisy.

Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik