Jakie buty dobrać do garnituru na różne okazje?

Jakie buty dobrać do garnituru na różne okazje
Fot., Materiały prasowe

Obuwie jest ważnym elementem uzupełniającym każdą stylizację. Niejedna osoba w pierwszej kolejności zwraca uwagę na buty: na ich wygląd, kolor, dopasowanie do pozostałych elementów stroju, ale też na takie szczegóły jak czystość lub – przeciwnie – zabrudzenia. W przypadku obuwia do garnituru, jego wygląd jest szczególnie istotny. Zobaczmy zatem, jak dobrać właściwe buty do tego ważnego stroju.

Garnitur na specjalne okazje nie może iść w parze z casualowym obuwiem. A może… może?

Garnitury kojarzą się nam z elegancją i specjalnymi okazjami, podczas których obowiązuje nas specjalny dress code. Nie ulega wątpliwości, że wiele osób jasno widzi w nim tylko jeden zestaw: garnitur łączy się tam z eleganckim obuwiem w klasycznym stylu. Oczywiście, taki zestaw po prostu wygląda najlepiej i jest najbardziej luksusowy, dzięki czemu sprawdza się podczas wszystkich ważnych spotkań: w gronie rodziny i znajomych, w teatrze lub restauracji, w pracy czy też podczas najważniejszych uroczystości rangi państwowej.

Wielu osobom wydaje się, że takiego obuwia nie można zastąpić. Jednak obecnie coraz częściej odchodzimy od najbardziej klasycznych zestawów i przełamuje konwenanse. Nic więc dziwnego, że mężczyźni skłaniają się do mniej wyrafinowanego obuwia. Coraz chętniej sięgają po casualowe buty o jednolitej kolorystyce, które dodają do zestawu koordynowanego. W ten sposób tworzą niebanalne połączenia, które dobrze oddają ich własny styl. Wciąż jednak nie jest to polecany zestaw na najważniejsze wydarzenia.

Klasyczne półbuty, brogsy albo loafersy. Wybór rodzajów obuwia jest naprawdę szeroki!

Biorąc pod uwagę wszystko, co napisaliśmy wyżej, z całego serca możemy polecić wykorzystywanie obuwia casualowego jedynie podczas naprawdę nieformalnych okazji. Na ważniejsze wydarzenia radzimy jednak kupić obuwie klasyczne, które na pewno wpisze się dobrze w dress code. Dodatkowo na pewno przyciągnie uwagę i sprawi, że mężczyzna będzie postrzegany jako osoba godna większego szacunku.

Na szczęście wśród męskiego obuwia do garnituru nie brakuje różnych modeli, co udowadnia witryna https://giacomo.pl/buty-do-garnituru.html. Można na niej znaleźć zarówno klasyczne półbuty, wyjątkowe loafersy, jak i brogsy. Każdy z tych typów posiada swoją unikatową charakterystykę i doskonale sprawdzi się jak dodatek na wyjątkowe uroczystości do naprawdę eleganckiego stroju.

Kolory mają znaczenie!

To dość oczywiste, że do garnituru nie założymy czerwonych albo zielonych butów, nawet w mniej oficjalnej sytuacji. Jaki kolor obuwia będzie jednak idealny?

Na największą uwagę od wielu lat zasługują dwa: czarny i brązowy. Są to klasyczne kolory męskiego obuwia, doskonale sprawdzające się ze wszystkimi rodzajami, kolorami i wzorami garniturów, jakie możemy sobie wyobrazić. Oczywiście najbardziej klasyczny zestaw to czarne buty do czarnego smokingu – i ten bez wątpienia nie powinien się nigdy zmieniać.

Jednak do innych rodzajów i kolorów garniturów możemy już wybrać buty brązowe. Często będą one miały elegancki, ale odrobinę mniej zobowiązują charakter, dlatego szczególnie dobrze pasują do letnich, jasnych zestawów, na przykład popielatych.

/artykuł sponsorowany/

Reklama