Jakie aspekty są ważne podczas wyboru trampoliny ogrodowej?

trampolina ogrodowa

Coraz więcej osób decyduje się na zakup trampoliny ogrodowej. Jest to świetna alternatywa aktywnego spędzania czasu, zarówno dla młodszych, jak i starszych osób. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto określić swoje priorytety, bo jak wiadomo, trampolina trampolinie nie równa. Kluczowymi aspektami, którymi warto się kierować podczas zakupu, jest rodzaj zamontowanej siatki bezpieczeństwa tj. zewnętrzna lub wewnętrzna, obciążenie, średnica oraz konstrukcja trampoliny.

Aspekty trampoliny ogrodowej.

Jak już wspomnieliśmy, warto zwrócić uwagę na poszczególne aspekty związane z kupnem trampoliny ogrodowej. Sprawdźmy zatem te najważniejsze. Pierwszym z nim jest wybór siatki zabezpieczającej. Nie każdy model ją posiada, dlatego też warto zadbać o jej dokupienie. Na rynku możemy spotkać się z dwoma rodzajami – zewnętrzną oraz wewnętrzną. Siatka zewnętrzna montowana naokoło stelaża chroni nas jedynie przed wypadnięciem na ziemię. Natomiast wewnętrzna, dodatkowo chroni przed uderzeniem w stelaż oraz przed upadkiem w pomiędzy sprężyny.

Również ważnym aspektem jest wielkość oraz obciążenie trampoliny. Zbyt mała może mieć ograniczone obciążenie, co sprawi, że podczas zabawy większej ilości osób, można zrobić sobie krzywdę. Natomiast kupno zbyt dużego modelu, mając niewielki ogródek, może zająć całą wolną przestrzeń. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup trampoliny z pewnym zapasem, dzięki czemu zapewnimy większe bezpieczeństwo, a i przyjście dodatkowych osób do zabawy nie będzie stanowiło dużego problemu.

Kolejnym ważnym kryterium jest konstrukcja trampoliny. Najważniejszą częścią są nogi, które powinny być stabilne, mocne oraz nie powinny zapadać się w podłoże. Stelaż trampoliny również powinien być stabilny i trwały. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na mocowania, zapięcia i spawy oraz rurki, które powinny być na tyle grube, aby podczas użytkowania się nie wyginały. Ważne jest także, aby materiały były odporne na działanie warunków atmosferycznych. Do konstrukcji trampoliny zaliczają się również sprężyny. Powinny być masywne i dobrze zaczepione, aby nie odpięły się podczas skakania.

Co zrobić by korzystanie z trampoliny ogrodowej było bezpieczne?

Trampoliny ogrodowe coraz częściej są niezbędnym wyposażeniem ogrodu. Aby zabawy na niej były w pełni bezpieczne warto przestrzegać pewnych zasad:

  • Podczas skakania nie powinno się nic jeść ani pić.
  • Nie powinniśmy skakać wraz z dzieckiem. Różnica wagi może prowadzić do powstawania zbyt dużych sił, które dla dziecka po upadku mogą okazać się bolesne.
  • Dziecko powinno skakać pojedynczo, bez innych osób. Skok jednej osoby na drugą może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
  • Podczas zabawy nie należy ściągać siatki ochronnej, gdyż może doprowadzić to do upadku na ziemię.
  • Po wejściu na trampolinę obowiązkowe jest zapięcie siatki suwakiem.
  • Skakanie powinno odbywać się bez obuwia. Inaczej można doprowadzić do urazu stawu skokowego.

Jak rozłożyć i zabezpieczyć trampolinę?

Trampolina ogrodowa, aby mogła spełniać swoje funkcje, powinna zostać najpierw odpowiednio złożona. Jej montaż powinien być zgodny z instrukcją obsługi, dzięki czemu zapewnimy sobie gwarancję bezpieczeństwa podczas zabawy. Montaż trampoliny jest bardzo prosty, więc możemy zrobić to nawet samodzielnie. Na początku ważnym elementem jest wybór odpowiedniego miejsca. Teren powinien być płaski i dobrze utwardzony, z dala od innych przedmiotów.

W celu zabezpieczenie trampoliny na zimę warto przechowywać ją wewnątrz budynku. Najlepszą opcją będzie jej demontaż. Zapewnimy w ten sposób jej ochronę przed warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu przedłużymy jej żywotność. Innym sposobem jest także demontaż ścianki wewnętrznej, a następnie przykrycie trampolina specjalną plandeką. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć ją przed wiatrem, warto wykorzystać specjalnych kotew.

/artykuł sponsorowany/

Reklama