Daj się oczarować! Kulturalna jesień w Multikinie

UDOSTĘPNIJ

Daj się oczarować! Kulturalna jesień w Multikinie.

MULTICULTURE BRITAIN W MULTIKINIE: WE WRZEŚNIU W CYKLU TEATRALNYM NATIONAL THEATRE LIVE NA EKRANACH KIN ZAGOSZCZĄ AKTORSKIE SŁAWY!

Legendarny Gandalf z „Władcy Pierścieni”, zdobywca Złotego Globu, jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce brytyjskich aktorów – Ian McKellen jako Szekspirowski Król Lear oraz aktorski pojedynek dwóch Sherlocków – Benedicta Cumberbatcha i Jonny Lee Millera – w kultowej historii o Frankensteinie już we wrześniu w Multikinie.

 Uważany przez wielu znawców za najlepszą tragedię, jaką kiedykolwiek napisano „Król Lear” Williama Szekspira ukazuje dramat starzejących się ojców odrzuconych przez własne dzieci, ale i w zaślepieniu odtrącających tych, którzy naprawdę ich kochają.

Po rolę Króla Leara sięgali najwybitniejsi aktorzy, dla których była szansą na stworzenie w dojrzałym wieku kreacji złożonej, wykorzystującej cały arsenał dramatycznych środków wyrazu. Ian McKellen po mistrzowsku sprostał temu arcytrudnemu zadaniu. Stworzył „niesamowicie wzruszający portret” (według magazynu „Independent”), a cały spektakl w reżyserii Jonathana Munby’ego, wystawiony przez Chichester Festival Theatre, otrzymał najwyższe noty i pochwały od wszystkich czołowych brytyjskich dzienników i tygodników.

Wybitny Szekspirowski tekst w mistrzowskiej interpretacji będzie można zobaczyć już 12 września o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Zapraszamy do kin tym bardziej, że wrześniowy pokaz to pożegnanie z tytułem – ostatnia szansa, żeby zobaczyć genialną rolę McKellena, który oznajmił, że ten spektakl to jego ostatnia Szekspirowska kreacja.


Tej jesieni w Multikinie także dwie wersje kultowej historii Frankensteina. 26 września w roli tytułowej widzowie będą mogli zobaczyć Jonny Lee Millera, a w Stworzenie wcieli się Benedict Cumberbatch; 24 października role się odwrócą – jako Frankensteina zobaczymy Cumberbatcha, jako Stworzenie Millera. To wyjątkowa okazja, by na kinowym ekranie obejrzeć teatralny pojedynek dwóch Sherlocków, który wyreżyserował  (powracając do teatralnych korzeni) Danny Boyle – laureat Oscara, twórca filmów  „Trainspotting” i „Slumdog. Milioner z ulicy”.

Tragiczna historia Wiktora Frankensteina, naukowca pragnącego rozwikłać zagadkę życia i śmierci, oraz stworzonego przez niego z fragmentów ludzkich ciał monstrum stała się tematem sporej liczby adaptacji filmowych, które jednak w większości spłyciły filozoficzną wymowę książki Mary Shelley „Frankenstein albo Współczesny Prometeusz” (1818). Autor sztuki i reżyser teatralnego przedstawienia zmienili ten stan rzeczy i skupili się na przesłaniu zawartym w gotyckiej powieści, którą pisarka zaczęła tworzyć, mając niespełna 20 lat, a inspirowała się prawdopodobnie aferą grabarzy z 1606 roku, mającą miejsce w miasteczku Frankenstein – dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich.

Na „Frankensteina I” zapraszamy już 26 września o godz. 19:00 do kin sieci Multikino w: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Stary Browar), Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów, Multikino Targówek, Multikino Złote Tarasy), Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki), Zabrzu.

„Frankensteina II” zaprezentujemy 24 października o godz. 19:00 w kinach sieci Multikino w: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Stary Browar), Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów, Multikino Targówek, Multikino Złote Tarasy), Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki), Zabrzu.

Spektakle „Frankenstein I” i „Frankenstein II”rekomendowane dla widzów od 15 roku życia.

Bilety na „Króla Leara”, „Frankensteina I”, a także „Frankensteina II” już w sprzedaży w kasach kin oraz online na www.multikino.pl

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób oraz bilety szkolne dla zorganizowanych grup szkolnych do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach:

https://multikino.pl/pl/informacje/szkoly/kontakt-rezerwacje-grupowe

 

Organizator: Multikino S.A.

Partner Strategiczny Teatrów w Multikinie: British Council

Dystrybutor National Theatre Live: Cikanek Film Sp. z o.o. / nazywowkinach.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.