„Warszawskie opowieści” w PKiN

Cieszące się ogromnym powodzenia wśród małych warszawiaków i ich rodziców „Warszawskie opowieści” wracają. Spotkania z legendarnymi bohaterami w tym roku odbywać się będą w Pałacu Kultury i Nauki.

Spotkania odbywać się będą w soboty w kolejnym, wyjątkowym miejscu. Tym razem zapraszamy do Sali Warszawskiej w Pałacu Kultury i Nauki, w której obradują rajcy miejscy decydując o ważnych sprawach naszego miasta.  W czasie każdego spotkania dzieci wezmą udział w przedstawieniu teatralnym połączonym z warsztatami plastycznymi.

Spektakl „Teatr cieni mistrza Polikarpa” w wykonaniu Teatru Puszka, powstał na kanwie trzech legend o Syrence Warszawskiej, Bazyliszku i Złotej Kaczce.
 
Mało kto wie, że są na świecie cienie, które do nikogo nie należą. Cienie samotne, zagubione i zupełnie niczyje. Takie właśnie opuszczone cienie zbiera niezwykły kolekcjoner: mistrz Polikarp. Przygarnia je i daje schronienie. A cienie odwdzięczają mu się opowiadając baśnie, legendy i historie z odległych czasów. Bo cienie nie mają wieku. Istnieją od zawsze i pamiętają to, co zdarzyło się dawno, dawno temu. A dawno, dawno temu nie było filmu ani wideo, ani telewizji, ani kin. Ludzie snuli opowieści przy blasku świec czy księżyca. Teatr cieni mistrza Polikarpa przywołuje tę atmosferę i w magiczny sposób zabiera widzów w odległy świat legend warszawskich.

Przedstawienie zrealizowane w konwencji teatru aktorskiego i tradycyjnych technik teatru cieni, w którym widz obserwuje cienie rzucane na ekran przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Po przygodach z warszawskimi legendami młodych widzów czekają warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą mogły samodzielnie skonstruować scenę pudełkową, scenografię oraz lalki, które występują w klasycznym teatrze cieni.

UWAGA!
Wejście do Sali Warszawskiej od strony „Kinoteki” – Al. Jerozolimskie.

Spotkania organizowane będą w dwóch grupach wiekowych 2,5-5 lat i 5-9 lat:
Dla dzieci 5-9 lat – spektakl i warsztaty plastyczne (prosimy o zabranie obuwia na zmianę):
– 6 i 20 października, 10 listopada w godz. 11.00 – 13.00,
– 1 grudnia w godz. 11.00 – 14.30.

Dla dzieci 2,5-5 lat – spektakl i warsztaty plastyczne (prosimy o zabranie obuwia na zmianę) :
– 13 października, 3 i 17 listopada w godz. 11.00 – 13.00,
– 8 grudnia w godz. 11.00 – 14.30.

Zapisy na poszczególne wydarzenia rozpoczynać się będą najpóźniej na tydzień przed spotkaniem na stronie: http://www.um.warszawa.pl/rejestracja_legendy/
Regulamin znajduje się poniżej.

Regulamin warszawskie opowiesci – klik

Wstęp bezpłatny.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.