Repertuar Domu Kultury Kadr kwiecień 2017

Program wydarzeń Domu Kultury Kadr na kwiecień 2017.

1.04 sobota godz. 17.00 Sąsiedzki podwieczorek w Akumulatorze

wstęp wolny

Czekamy na Was w Akumulatorze (przestrzeń sąsiedzka Domu Kultury Kadr) z kawą, herbatą, grami planszowymi i drobnym poczęstunkiem. Czekamy na Was w Akumulatorze (przestrzeń sąsiedzka Domu Kultury Kadr) z kawą, herbatą, grami planszowymi i drobnym poczęstunkiem.

1.04. sobota godz. 19.00Do Kurortu!

Spektakl Teatru Polonistyki UW.

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Dla Artysty przejazd do słynnego Kurortu miał być czasem odpoczynku i wyciszenia. Konduktorka sprzedaje mu bilet. Maszynista odpala lokomotywę. Krajobraz za oknem niemal układa do snu… Ale wtedy właśnie zaczynają się komplikacje! Najpierw Artysta spotyka w przedziale tajemniczą Dziewczynę, potem dosiada się do nich charakterne małżeństwo, później pozbawiony skrupułów mężczyzna z nietypowym pakunkiem i wreszcie bardzo pewna siebie blogerka modowa. Do tego podróżujący nie mogą się opędzić od pewnego natrętnego filozofa. A w międzyczasie pociąg staje w szczerym polu, bo ponoć dopiero, co rozpoczęła się wojna! W tym absurdzie niejeden straciłby głowę. A jak potoczą się losy Artysty i jego kompanów? Tego dowiedzą się tylko ci, którzy razem z nami wybiorą się w podróż „Do Kurortu!”…

autor: Aleksander Mazurek

reżyseria: Adrian Luzar

produkcja: Zuzanna Gross, Elżbieta Koncewicz

występują: Antonina Kaliciak, Aleksandra Kucek,  Elżbieta Lewak, Adrianna Trefoń, Aleksander Gronek, Maksymilian Markarianc, Aleksander Mazurek, Łukasz Pazgan, Kacper Van Wallendael

 

3–12.04 poniedziałek–środa godz. 8.00–20.00 Gobelin roku 2017 – wystawa konkursowa

wstęp wolny

Już po raz trzynasty Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konkursie „Gobelin roku”.

Celem wydarzenia jest popularyzacja wyjątkowej dziedziny, jaką jest tkactwo artystyczne; naszym zamierzeniem jest upowszechnianie tradycji tej misternej sztuki oraz integracja jej adeptów. Gobelin wymaga od swojego autora dokładności, precyzji, skrupulatności i konsekwencji, otwiera jednak przed nim także szeroką przestrzeń dla wyobraźni i eksperymentu. Liczymy, że podobnie jak od wielu lat, także i tym razem zgłoszone prace będą odznaczać się zarówno techniczną maestrią, jak i twórczą inwencją.

W wystawie konkursowej mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które amatorsko zajmują się tkaniem gobelinów. Osoby zainteresowane uczestnictwem w konkursie proszone są dostarczyć (maksymalnie) 2 gobeliny o wymiarach nie większych niż 150 cm x 150 cm oraz wypełniona kartę zgłoszenia. Gobeliny zgłoszone na ekspozycję nie mogą być wcześniej nagrodzone lub wyróżnione w konkursach organizowanych przez Dom Kultury Kadr. Spośród wszystkich dostarczonych prac jury wyłoni najlepsze prace, które zostaną nagrodzone (pobierz pełen regulamin konkursu).

Prosimy o dostarczenie gobelinów i karty zgłoszenia do Domu Kultury Kadr w dniu  30–31 marca 2017 r. w godzinach  8.00 – 16.00.

Gobeliny będą prezentowane w ramach wystawy: 3–12 kwietnia 2017 r. w godz. 8.00–20.00.

Uroczyste zakończenie wystawy, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w Domu Kultury Kadr  w dniu  8 kwietnia 2017 r. (sobota) o godz. 16.00.

W programie uroczystości rozstrzygnięcie konkursu, rozdanie nagród, wręczenie dyplomów.

Gala finałowa: 8 kwietnia 2017, godz. 16.00

 

5 środa godz. 18.00Meksyk

wstęp wolny

Spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego

Autor pokazu: Maciej Robak

Meksyk to kraj ponad sześciokrotnie większy od Polski, rozciągający się między dwoma oceanami. Zachwyca różnorodnością krajobrazów od plaż, klifów, lagun i mokradeł, przez wyżyny i góry poprzecinane głębokimi dolinami, po bezkresne obszary pustyń, pół i rozległych lasów. Jak odkryć te cuda przyrody i dziedzictwo ludzi zamieszkujących te tereny od tysięcy lat. Wyzwanie nie lada. Ale kto raz spróbuje, ten rozbudzi w sobie apetyt i z chęcią będzie powracał po więcej, więcej, więcej…

Meksyk zachwyca różnorodnością krajobrazów – od plaż, klifów, lagun i mokradeł, przez wyżyny i góry poprzecinane głębokimi dolinami, po bezkresne obszary pustyń, pół i rozległych lasów. Jak odkryć te cuda przyrody i dziedzictwo ludzi zamieszkujących te tereny od tysięcy lat. Wyzwanie nie lada. Ale kto raz spróbuje, ten z chęcią będzie powracał po więcej i więcej.

6–7 czwartek–piątek godz. 9.30I taki i owaki

Dom Kultury Kadr zaprasza do udziału w III Warszawskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży I TAKI I OWAKI, który odbędzie się w dniach 6–7 kwietnia 2017 r.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Pan Bogdan Olesiński.

Zgłoszenia są przyjmowane do 19 marca 2017 r. za pośrednictwem internetowego formularza

Gala finałowa: 19 kwietnia 2017, godz. 11.00

8 sobota godz. 11.00ABC dwóch kółek

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Specjaliści z Rowerowni Syrena poprowadzą warsztaty z podstaw naprawy roweru. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak samodzielnie załatać dętkę i naprawić hamulce.

Prowadzenie: Rowerownia Syrena

8.04 sobota godz. 16.00Gobelin roku 2017 – gala finałowa

wstęp wolny

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie, którego celem jest popularyzacja wyjątkowej dziedziny tkactwa artystycznego.

Już po raz trzynasty Dom Kultury Kadr w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konkursie „Gobelin roku”. Gobelin wymaga od swojego autora dokładności, precyzji, skrupulatności i konsekwencji, otwiera jednak przed nim także szeroką przestrzeń dla wyobraźni i eksperymentu. Liczymy, że podobnie jak od wielu lat, także i tym razem zgłoszone prace będą odznaczać się zarówno techniczną maestrią, jak i twórczą inwencją.

 

8.04 sobota godz. 18.00 – Wisła Hot 5

wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr

Wisła Hot 4/5, to zespół powstały z warszawskich muzyków specjalizujących się w muzyce swingowej. Liderem zespołu jest angielski wokalista, trębacz i puzonista Mark Shepherd, który przyjechał do Polski 9 lat temu, a entuzjazm i otwartość Polaków oraz wybitny poziom polskich muzyków sprawiły, że postanowił tu pozostać, grać, śpiewać i komponować. Zespół współpracuje na stałe ze szkołą tańca Lindy Hop Swingout.pl. Grupa występowała na licznych festiwalach (m.in. Noc Kultury w Lublinie, Warsaw Street Party) koncertach, czy potańcówkach swingowych (m.in. Potańcówki na Grochowskiej organizowane przez Symfonie Varsovie, Warszawa Singera).


Występują:

Mark Shepherd – wokal, trąbka, puzon

Bartosz Smorągiewicz – klarnet, saksofony

Tadeusz Czechak – banjo

Bartosz Łazarski – kontrabas

Maciej Wojcieszuk – perkusja

9.04 niedziela godz. 11.00 – Trzej Muszkieterowie wg Aleksandra Dumasa

wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr

adaptacja, reżyseria: Jakub Kasprzak

scenografia: Adam Drozdowski

muzyka: Paweł Klica

aktorzy: Bartosz Budny, Michał Karczewski

Od Twórców:

„Trzej Muszkieterowie” na dwóch aktorów, tuzin instrumentów i scenografa

Spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Alatyr, zwycięzca Obserwatorium Teatralnego Entreé Teatru Rozrywki w Chorzowie i XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.

“Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, powieść, która od lat znajduje się w kanonie literatury młodzieżowej, stała się dla nas pretekstem do cofnięcia się w czasy dzieciństwa – gdzie naszymi miejscami zabaw nie były wzgórza XVI-wiecznego Paryża, ale podwórka z kilkoma drzewami, piaskownicą i pordzewiałym trzepakiem stojącym przed śmietnikiem. Tam poznawaliśmy znaczenia takich słów jak przyjaźń i odwaga, tam przeżywaliśmy najpamiętniejsze chwile.

W opowieści o tym, jak dzielny d’Artagnan usiłuje zostać jednym z królewskich muszkieterów, kryje się dla nas pochwała zabawy i fantazji, historia o lojalności względem przyjaciół, tęsknota za czasami, w których nie było nic złego w noszeniu krótkich spodenek i bieganiu po dachach garaży.

 

9.04 niedziela godz. 18.00Spotkanie z Natalią Fiedorczuk-Cieślak i slam

wstęp wolny

Spotkanie z laureatką Paszportu „Polityki” 2016 w dziedzinie literatury i slam (nagroda: 300 zł).

Natalią Fiedorczuk-Cieślak ur. 1984. Z zawodu psychopedagożka, kompozytorka, wokalistka i publicystka. Pracuje, jako animatorka kultury, zajmuje się aktywizacją obywatelską w społecznościach lokalnych. Pisała o muzyce, o internecie, estetyce i mieszkalnictwie. „Jak pokochać centra handlowe” to jej prozatorski debiut.

Spotkanie poprowadzi Paweł Siwek, dziennikarz Programu II Polskiego Radia.

Wydarzenie w ramach cyklu SŁOWA W KADRZE

13.04 czwartek godz. 19.00Warsaw Short Framing

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Cykl pokazów filmowych prezentujących najnowsze dokonania polskiego i światowego kina offowego. W programie filmy z Austrii i Niemiec, Korei Południowej, Tajlandii i Rosji oraz Wielkiej Brytanii.

Anomalne zachowanie, reż. Ewgenja Tamakina (Tajlandia/Rosja), 26’

Wycieczka do Tajlandii może się okazać dużo bardziej niebezpieczna, niż wielu się wydaje.

Potwór, reż. Bob Pipe (Wielka Brytania), 16’

Dawna gwiazda filmów grozy pod wpływem znajomości z piękną Madeleine uświadamia ekipie filmowej, czym jest prawdziwy horror.

Nie ma tu nikogo, reż. Seung Hyeob (Korea Pd.), 16’

Przyszłość legendarnego kinooperatora staje pod znakiem zapytania, kiedy właściciel kina, w którym pracuje, kupuje projektor cyfrowy.

Wszystko będzie dobrze, reż. Patrick Vollrath (Austria/Niemcy) 30’

8-letnia Lea wyrusza w podróż ze swoim ojcem. Miła wycieczka szybko przemienia się w koszmar. Film nominowany do Oscara.

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: ok. 90 min

19.04 środa godz. 11.00I taki i owaki – gala finałowa

wstęp wolny

Rozstrzygnięcie III Warszawskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży.

Prezentacje konkursowe odbywają się w dniach 6–7 kwietnia 2017 r.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy Pan Bogdan Olesiński.

 

19.04 środa godz. 18.00 – A może rzucić wszystko i jechać do Peru?

wstęp wolny

Spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego.

Autorka pokazu: Paulina Lewandowska.

O Peru opowiadać będzie Paulina Lewandowska – miłośniczka latynoskich klimatów, autorka bloga https://zpamietnikapodrozoholika.com/

Słowo od Autorki:

Zapraszam na pokaz, podczas którego opowiem o swoim półrocznym pobycie w Peru – o blaskach i cieniach wolontariatu i mieszkania w chaotycznej Limie oraz o mniejszych i większych podróżach po kraju Inków. Zobaczymy najgłębsze na świecie kaniony, ośnieżone szczyty Andów, rajskie plaże, jak i małe i całkowicie nieturystyczne wioski afroperuwiańskie. Przekonamy się, czy faktycznie ryby śpiewają w Ukajali, popływamy z żółwiami, a manaty będą jadły nam z ręki. Będzie o tym, dlaczego po tutejszym Karnawale nasze ubrania nie będą się już nadawać do założenia, a także, na jakie występy artystyczne możemy liczyć w tutejszych autobusach. Wspomnę też o miejscowej kuchni – świnkach morskich, pieczonych larwach, niezapomnianym smaku egzotycznych owoców, a także o wszechobecnym ryżu.

20.04 czwartek godz. 18.30 – Między Kadrami. Nowe Kino Polskie

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Jestem Polakiem, reż. Paweł Hejbudzki (Polska 2014), 17’

Bohaterem jest młody człowiek uczestniczący po raz pierwszy w tzw. Marszu Niepodległości 11 listopada 2013 roku w Warszawie.

Knives Out / Na noże, reż. Przemysław Wojcieszek (Polska 2016), 90’

Historia grupki znajomych, którzy spotykają się w domku letniskowym kilka lat po maturze. Mają po dwadzieścia kilka lat, część z nich zrobiła kariery w międzynarodowych korporacjach, wszyscy czują się częścią najlepszego pokolenia Polaków. W luźnej atmosferze, pod wpływem alkoholu, zaczynają uwalniać się tkwiące w nich fobie i demony.

Po pokazie spotkanie z twórcami.

 

 

21 piątek godz. 19.00 – Kobiece wieczory: strategie samoobrony słowami

wstęp wolny

Kobiece wieczory – warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet. Ciekawe rozmowy, inspirujące tematy z dziedziny rozwoju osobistego, zdobywanie wiedzy o sposobach na samorealizację, wymiana doświadczeń. Prowadzi psycholog Elżbieta Dybińska.

Temat: strategie samoobrony słowami

Dowiesz się, jak w naturalny sposób skutecznie obronić się przed agresją słowną. Gwałtownie legną w gruzach twoje lęki przed rozmowami, które wydają ci się trudne.

 

22.04 sobota godz. 11.00 Rodzinny Dziedziniec Nadzwyczajności

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Warsztaty familijne dla dzieci w wieku 2–6 lat oraz ich rodziców.

W programie zajęcia plastyczne, taneczno-ruchowe i wspólne budowanie z klocków.

Warsztaty potrwają ok. 90 minut.

 

22.04 sobota godz. 19.00Prolog komedii. Sceny pomiędzy poezją i dokumentem

Wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr

Na podstawie fragmentów poezji Wisławy Szymborskiej i spisanych wypowiedzi Anny Wojtyniak

Pomysł i realizacja: Zofia Bartoszewicz, Erdmute Sobaszek

Muzyka: Zofia Bartoszewicz

Montaż filmu: Magdalena Drozdowicz

Nie ma takiego życia,

które by choć przez chwilę

nie było nieśmiertelne

(Wisława Szymborska)

Jak żyję, nie umieram!

(Anna Wojtyniak)

Szanowne Panie, Pani Wisławo i Pani Andziu!

Chciałybyśmy Paniom przedstawić nasz projekt artystyczny zainspirowany poezją obu Pań. Jesteśmy w trakcie tworzenia spektaklu teatralnego osnutego wokół fragmentów wierszy Pani, Pani Wisławo oraz na spisanych przez nas ustnych wypowiedziach Pani, Pani Andziu. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgodę na wykorzystanie tych fragmentów.

Wy się Panie wzajemnie nie znacie, ale Wasze wypowiedzi wspaniale się dopełniają i stają się dialogiem.

Pani Wisławo, Pani partnerka w tym dialogu, Anna Wojtyniak, osiemdziesięcioletnia mieszkanka warmińskiej wsi Nowe Kawkowo, prawdopodobnie nie poznała Pani poezji, ale ma podobną do Pani wrażliwość na słowa. Nie zadowala się gotowymi frazami, nie pisze wierszy, ale mówiąc tworzy język na nowo.

Pani Andziu, Pani partnerka w tym dialogu, Wisława Szymborska, ma podobny do Pani stosunek do rzeczywistości, potrafi rzeczy nazywać po imieniu. Jest znaną poetką, można czytać Jej wiersze w książkach. Tak jak Pani „letko” znajduje właściwe słowa.

Zofia Bartoszewicz

Erdmute Sobaszek

23 Księżyc niedziela godz. 19.00 Koncert kultowego zespołu działającego w latach 90. XX wieku, reaktywowanego w 2014 r., poruszającego się w kręgu folku i psychodelii. Występ w ramach cyklu DŹWIĘKI Z OFFU. Zespół w składzie: Remigiusz Hanaj, Agata Harz, Robert Niziński, Katarzyna Smoluk, Lechosław Polak*Koncert w ramach cyklu DŹWIĘKI Z OFFU wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr

24.04 poniedziałek godz. 19.00 – Wielogłos

wstęp wolny

Post-prawda to słowo roku 2016 według Oxford Dictionaries. Czym zatem różni się od fałszu, czy znosi dawną opozycję: prawda-nieprawda? Wspólnie z zaproszonym gościem zastanowimy się nad zmieniającą się rolą mediów w kształtowaniu nowych reprezentacji świata, wpływaniu na wybory (również polityczne) i decyzje milionów konsumentów na całym świecie.

26 środa godz. 18.00 – Dlaczego warto zwiedzić Oman?

wstęp wolny

Spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego.

Autorzy pokazu: Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz Śliwiński.

Pustynia, pustynia i jeszcze raz pustynia. Tak wygląda Oman widziany z dalekiej perspektywy google maps. Jednak, kiedy spojrzy się na ten kraj z bliska, okazuje się, że ma on do zaoferowania zdecydowanie więcej. Przepiękne kaniony, palmowe oazy, oczka wodne na środku pustyni, czy kręte doliny zwane wadi – to tylko niektóre z naturalnych atutów tego kraju. Oman to także ponad tysiąc lat historii, tradycji i arabskiej kultury, z którymi dziś zetkniemy się w starych miastach, fortach, czy w beduińskich obozach na skraju pustyni. To tylko kilka powodów, dla których polecamy wybrać się do Omanu. O pozostałych opowiemy na spotkaniu. Do zobaczenia!

Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz Śliwiński przez ponad 12 lat wspólnych podróży z plecakiem odwiedzili 45 krajów na 6 kontynentach. Za każdym razem wchodzą w ten odwiedzany świat nieco głębiej, patrząc na niego coraz bardziej z bliska. Zaczynali od wycieczki all inclusive na Rodos w Grecji i weekendowego zwiedzania Europy. Potem były kolejne podróże, coraz dalsze: Peru, Boliwia, Kuba, Singapur, Malezja, Kambodża, Tajlandia, Maroko, Wenezuela. Aż w końcu zdecydowali się na samodzielną roczną wyprawę dookoła świata. Co ciekawe, po powrocie z tej dłuższej podróży nadal jest znacznie więcej miejsc, które chcieliby zobaczyć, niż tych, w których już byli! Swoje podróże opisują na blogu www.swiatzbliska.pl

 

27.04 czwartek godz. 19.00Warsaw Short Framing

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Cykl pokazów filmowych prezentujących najnowsze dokonania polskiego i światowego kina offowego. W programie filmy z Hiszpanii, Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii. W programie filmy z Hiszpanii, Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii

Cocote – Pieski los, reż. Pacheco Iborra (Hiszpania), 28’

Historia stajennego, który musi wybrać pomiędzy pracą a miłością do swojego psa.

Manoman, reż. Simon Cartwright (Wielka Brytania), 11’

Kiedy Glen udaje się na warsztaty krzyku, odkrywa w sobie siłę, która nie zna żadnych granic.

Hiob, reż. Marco Gadge (Niemcy), 20’

Są profesje, których nie bez powodu nikt nie chce podejmować…

Ślimaki, reż. Grzegorz Szczepaniak (Polska), 30’

Andrzej wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia, wierzy w sukces przedsięwzięcia. ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: ok. 90 min

 

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.