Otwarta Ząbkowska 2018

Otwarta Ząbkowska 2018.

W weekend 7-8 lipca 2018 roku, po raz czwarty, wystartuje festiwal Otwarta Ząbkowska. Wydarzenie organizowane jest od 2015 r. w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Otwarta Ząbkowska ponownie zagości w kulturalnej ofercie stolicy, jako jedno z najciekawszych wydarzeń lata. Ulica Ząbkowska stanie się sceną dla różnorodnych działań społeczno-kulturalnych.

7-8 lipca 2018
W weekend otwarcia w formule silent concert zagra Sidney Polak. Odbędą się wydarzenia literackie – spacer, warsztaty poetyckie oraz tradycyjnie – otwarty slam poetycki, w którym zmierzą się najpopularniejsi slamerzy i poeci w Polsce. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, m.in. warsztatów sztuki użytkowej czy tworzenia zabawek kenijskich. Jak co roku na ulicy staną antykwariaty z książkami i płytami winylowymi, a także artyści i rzemieślnicy w Otwartej Strefie Twórców. Dzieci i dorośli stworzą wielkoformatowy obraz Praska Kolorowanka pod okiem artysty – Kuby Janysta.

Otwierający weekend to również dwa wernisaże wystaw: w barze mlecznym – fotografii Ignacego Cembrzyńskiego: 10 krótkich historii z Lizbony i Poza atmosferą: I. Bryzek / A. Lewandowskiego w Galerii 81 Stopni. Zagra również powracająca po przerwie legendarna formacja BELTAINE IMPROVED. W sierpniu nie zabraknie parady kundelków zakończonej konkursami i zbiórką na
rzecz jednej z fundacji opiekujących się psami. Odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących. W trakcie trwania festiwalu ulica Ząbkowska będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.

Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się w weekedy:

Koncert 

POGRAM na stronie festiwalu – klik

W tym roku ulica Ząbkowska będzie wyłączona z tranzytowego ruchu samochodów przez całe wakacje. Ponownie samochody wrócą tu na początku września … więcej informacji – klik

W tym roku ulica Ząbkowska będzie wyłączona z tranzytowego ruchu samochodów przez całe wakacje. Fundacja Skwer Sportów Miejskich wraz z pracownią architektoniczną WXCA, na zlecenie ratusza, opracowują projekt zagospodarowania ulicy, który odpowie na potrzeby mieszkańców ustalone podczas ubiegłorocznego festiwalu Otwarta Ząbkowska.

Projekt będzie miał formę tymczasowego zagospodarowania, które pokaże pomysły projektantów i pozwoli na sprawdzenia w praktyce ich założeń. Dzięki takiej formie będziemy mogli porozmawiać o tym, jak docelowo zagospodarować ulicę. Przekonamy się też, czy rozwiązania są wygodne w użyciu i estetyczne. W trakcie wakacji fundacja, wraz z zespołem Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, będzie prowadzić rozmowy z mieszkańcami i osobami odwiedzającymi ul. Ząbkowską, wprowadzać zmiany zasugerowane przez użytkowników i wynikające z obserwacji. Zagospodarowanie ul. Ząbkowskiej będzie też okazją do wprowadzenia wielu form aktywności rekreacyjnej dla wszystkich pokoleń, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców określonymi w trakcie ubiegłorocznego festiwalu. W weekendy będą odbywały się animacje prowadzone przez stowarzyszenia i organizacje sportowe działające na Pradze, a w trakcie tygodnia cała infrastruktura będzie bezpłatnie dostępna dla wszystkich mieszkańców.

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.