Najpiękniejsze książki o miłości, które warto przeczytać

najpiekniejsze ksiazki o milosci

Wszystkim miłośnikom książek, którzy cenią opowieści o miłości, warto polecić najlepsze bestselly. Wybór jest ogromny, nie sposób poznać wszystkich autorów więc tym bardziej cenne staje się polecenie, tych które otrzymują największe uznanie wśród czytelników. Prawdziwe emocje, gorące uczucia i namiętności, wciągające historie to wszystko czeka nas kiedy zdecydujemy się sięgnąć po najpiękniejsze historie o miłości, często nawet w jakiś sposób podobne do naszych losów.

Współczesne książki o miłości 

Książki o miłości to tysiące, a może nawet i setki tysięcy propozycji. Do wyboru mamy pozycje z polskiego rynku wydawniczego jak i również przekłady na język polski. Stąd warto zastanowić się nad tym co interesuje nas najbardziej, czy cenimy fabułę opartą na prawdziwych wydarzeniach, choćby tle historycznym, czy takie niuanse stawiamy dopiero za główną historią bohaterów. Dla spragnionych mocniejszych wrażeń, idealnym pomysłem będą powieści z zabarwieniem erotycznym. Miłość i namiętność zwykle idą w parze, stąd bez problemu odnajdziemy nieco pikantniejsze historie. Głównym jednak problemem będzie pytanie, co wybrać w takiej ilości propozycji, aby spędzić udany czas z lekturą, a nie rozczarować się już po pierwszym przeczytanym rozdziale.  I tak, jedną z ciekawszych obecnie dostępnych na rynku wydawniczym propozycji będą te współczesne książki o miłości. Historie bezpośrednio rozgrywające się w naszych czasach, sprawiające wrażenie tych, które spotkać mogą każdego z nas, mają w sobie wiele uroku. Włoskie love story to jedna z propozycji powieści, którą możemy ze sobą zabrać na własne prawdziwe, włoskie wakacje jak i przeczytać w domowym zaciszu. Wciągająca pełna uroku i ciepła opowieść bez trudu skradnie serca każdego, kto poszukuje lekkiej i przyjemnej lektury. Historia głównej bohaterki jest doskonałym przykładem na to jak życie potrafi być przewrotne i zaskakujące. I jak wiele ma do zaoferowania! Wbrew pozorom, pomimo uporządkowanego planu na przyszłość, decyzji czy oczekiwaniu na kolejny krok w dotychczasowym związku, pozornej stabilizacji uczuć, dziewczyna z jakiegoś powodu daje się porwać w wir nowych, nieznanych wydarzeń, które na zawsze odmienią jej los. Ogromnym atutem, oprócz wciągającej fabuły jest styl pisarski autorki. Książka rekomendowana jest jako jedna z „przyjemniejszych do czytania”, a to wielki plus jeśli chcielibyśmy zabrać ją jako bagaż dodatkowy w wakacyjne wojaże. Inną nieco odmienną propozycją będzie historia opowiedziana przez pisarkę uznaną w Turcji za najlepszą w ostatniej dekadzie. Czterdzieści zasad miłości to piękna i wzruszająca lektura, która pozwala na poznanie, bliskiego każdemu z nas życia, głównej bohaterki, złożonego praktycznie w całości z rytuałów, nawyków, szarej codzienności. Życia być może nie będącego szczytem naszych marzeń, ale tworzące bezpieczne i złudne poczucie szczęścia. Przy okazji tej historii, mamy szansę zaobserwować co może wydarzyć się jeśli zmienimy, choć jeden element tej misternie ułożonej przez lata układanki naszej codzienności. Ciekawa propozycja dla osób spragnionych nieco głębszych przemyśleń, chcących zastanowić się i również nad swoją codziennością. Godna polecenia prawdziwe współczesna powieść o miłości. 

Najpiękniejsze książki o miłości

Najlepsze książki romantyczne to naprawdę obszerny zbiór propozycji. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że miłość to jedno z najczęściej opisywanych uczuć na kartach kultowych już powieści. A i obecne nawet na stronach lektur szkolnych. Dlatego trudno się dziwić, że książki o miłości cieszą się również dużą popularnością wśród młodzieży. Stąd historie, które nieczęsto przytrafiają się w prawdziwym życiu są odzwierciedleniem romantycznego spojrzenia na to uczucie wśród nieco młodszych czytelników. Warto więc oprócz współcześnie pojawiających się nowości, sięgać również i po sprawdzone opowieści, które z roku na rok ciągle nabierają głębszego znaczenia. 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.