Elegancko, klimatycznie a może … z przytupem. Na co zwracać uwagę wybierając imprezę sylwestrową?

gdzie na sylwestra warszawa

Druga połowa listopada to czas, gdy powoli zaczynają się konkretyzować nasze plany na spędzenie nocy sylwestrowej. Właściwie przez dwa ostatnie lata wszyscy byliśmy odcięci od dużych imprez masowych i czas planowaliśmy głównie w cieple domowego ogniska, w dość ograniczonym gronie rodziny i najbliższych. Praca zdalna czy hybrydowa również dała się wielu we znaki. Chyba wszyscy po tym okresie ograniczeń odczuwamy większą niż zwykle potrzebę wolności, zabawy, kontaktu z drugim człowiekiem, poznania nowych ludzi. Niekoniecznie też chcemy znów spędzać godziny w kuchni, żmudnie przygotowując potrawy dla gości i bawić się na ograniczonej przestrzeni tylko w domowym salonie.

Dlatego, szczególnie w tym roku, pomysł na spędzenie nocy sylwestrowej na dużej,

eleganckiej imprezie, gdzie będziemy mogli ubrać się w wieczorowe stroje, napawać dobrą atmosferą i tańcem, a ktoś inny zadba o podanie posiłków, karnawałowy wystrój sali i oprawę muzyczną, wydaje się bardzo atrakcyjny wielu z nas. Takich propozycji zorganizowanych eventów pojawia się w ostatnich tygodniach coraz więcej. Hotele, sale balowe, konferencyjne, restauracje i pensjonaty, prześcigają się w pomysłach, by przyciągnąć do siebie gości. Na co więc zwrócić uwagę, zanim zarezerwujemy miejsce dla siebie i partnera?

Gdzie? Czyli lokalizacja i dojazd są ważne.

W pierwszej kolejności nie zapomnijmy sprawdzić, ile czasu będziemy potrzebować na dotarcie na miejsce i jaki będzie koszt dojazdu. Nawet jeśli na co dzień nie korzystamy z usług korporacji taksówkarskich, w ten szczególny wieczór na pewno warto. Nie chcemy zacząć Sylwestra w nerwowej atmosferze stania w korku, szukania miejsca parkingowego, czy wizyty na stacji benzynowej, bo akurat kończy się paliwo, a zapomnieliśmy zatankować. Koniecznie pamiętajmy, aby zarezerwować przejazd kilka dni wcześniej. Dzięki temu kierowca na pewno zjawi się o umówionej godzinie i dotrzemy na miejsce na czas.

Sala balowa. Wygląd i komfort lokalu

W folderach reklamowych lub na swoich stronach, organizatorzy imprez prezentują zdjęcia sali, wystroju i zastawy. Zwróćmy uwagę, na ilu gości przewidziana jest impreza, jak duży jest parkiet, w jakiej konfiguracji ustawiono stoły. Dobrze nawet w chwili wolnej wybrać się tam osobiście. Bardzo często spotkanie z managerem obiektu i przejście po sali już daje nam odczuć namiastkę klimatu. Dzięki temu możemy też sami ocenić profesjonalizm i podejście organizatora.

sala balowa warszawa

 

Temat sylwestra. Zabawy z konwencją

Świetnym pomysłem, który zyskuje uznanie w ostatnich latach na wielu balach jest z góry określony temat imprezy. Wśród ofert sylwestrowych znajdziemy eventy w stylu lat dziewięćdziesiątych, inspirowane kulturą wybranego kraju, czy osadzone w danej epoce. Inne nawiązywać będą do baśni, filmów, burleski. Rozpiętość pomysłów jest ogromna. Sami zdecydujmy, czy szukamy nastroju glamour lat dwudziestych, czy raczej wolelibyśmy wybrać się na bal w luźniejszej konwencji. A może niezdecydowanym najbardziej odpowie mieszanka stylów – kalejdoskop tematyczny również może być atrakcyjnym sposobem na spędzenie tej nocy.

Wieczór ze smakiem – również tym kulinarnym

Menu sylwestrowe jest jednym z bardziej istotnych punktów każdej, mniejszej i większej imprezy – w końcu będziemy bawić się do białego rana. Dowiedzmy się, jakie są główne dania, czy zapewniony jest bufet i open bar. A może goście mogą przynieść też swój alkohol?

Zwróćmy uwagę na przekąski – powinien być ich spory wybór, by niczego nie zabrakło na stołach w przerwach między serwowaniem posiłków na ciepło. A co jeśli mamy alergię pokarmową, stosujemy dietę wegetariańska bądź wegańską? Profesjonalny organizator powinien pomyśleć o każdej opcji i tak zaplanować menu, aby uwzględniało jak najwięcej preferencji i nawyków żywieniowych gości. Każdy powinien móc znaleźć coś dla siebie na stole z przekąskami, napojami czy deserami.

Często spoglądając tylko na proponowane menu możemy wyczuć umiejętności i finezję szefa kuchni. Ważne, żeby każda pozycja, którą znajdziemy w karcie stanowiła integralną całość i budowała spójną opowieść. Dania i składniki użyte do ich przygotowania powinny pasować do siebie zarówno pod względem smaku, tekstury, jak i w kontekście wizualnym.

Nie każdy wie, że w miejscach, w których naprawdę profesjonalnie podchodzi się do gości,  zawsze jest możliwość osobistej rozmowy z szefem kuchni jeszcze na etapie przed podpisaniem umowy. Możemy dopytać wtedy o tajniki przygotowywanych potraw. Często jest też możliwość delikatnej zmiany składników, aby lista dań uwzględniała osobiste preferencje każdego gościa.

Oprawa muzyczna. Co nam do tańca gra?

Nie da się chyba przesiedzieć całego sylwestra przy stole, nawet jeśli zaserwowano najbardziej wykwintne potrawy. W tę szczególną noc nawet osoby mniej uzdolnione tanecznie lub wręcz unikające tego typu rozrywki, dają się porwać w wir muzyki.

Jeśli wybieramy się na imprezę z narzuconym tematem, oprawa dźwiękowa stanowi mocno integralną część eventu. Impreza w stylu lat osiemdziesiątych będzie obfitować w hity zespołów, które królowały na parkietach w tamtym czasie – Abba, Queen, Modern Talking czy wykonawców z polskiego podwórka: Maryli Rodowicz, Kombi, Maanamu. Na balu z filmowym tematem przewodnim na pewno usłyszymy piosenki z filmów Jamesa Bonda, Gladiatora i Dirty Dancing. Ważne, aby wybrać styl, przy którym bawimy się najlepiej.

Ogromnym plusem jest muzyka grana na żywo. Jeśli organizator zapewnia występy zespołu, z pewnością doda to szczególnego klimatu i wyjątkowości chwili. Przypomnijmy sobie kiedy ostatni raz bawiliśmy się przy dźwiękach na żywo? Niektórzy z nas zapewne jeszcze na studniówkach. Dlaczego by nie przeżyć tego raz jeszcze w nadchodzącą sylwestrowa noc? Pytanie o muzykę graną przez zespół to jedno z ważniejszych, które powinniśmy zadać poszukując sylwestra dla siebie.

Ważna persona na balu – konferansjer!

Imprezy przygotowane z myślą o wymagających gościach często przyciągają znanym nazwiskiem i osobowością konferansjera. Nawet jeżeli nie znamy prowadzącego, na pewno znajdziemy na forach wiele opinii o jego stylu, charyzmie i doświadczeniu. Ważne by był nie tylko ‘zapowiadaczem’, ale też sprawnym wodzirejem, który wyciągnie na parkiet, rozbawi żartem i włączy do zabawy wszystkich gości z taktem i wyczuciem.

Should I stay or should I go now? Czyli planujmy co po zabawie

Kiedy przygasną już balowe światła, a impreza zmierza ku końcowi, zbliża się czas na wypoczynek po intensywnej nocy. Hotele mają tę przewagę nad salami bankietowymi, że od miejsca zabawy sylwestrowej do wygodnego łóżka dzieli nas tylko kilka schodów lub szybka przejażdżka windą. Warto rozważyć opcję wynajęcia pokoju na miejscu, tym bardziej, że gościom imprezy oferowane są preferencyjne ceny wynajęcia pokoju na tę noc. Nie ma chyba lepszego zwieńczenia imprezy niż jak najszybciej położyć się w dużym łóżku na miękkiej poduszce. Szczególnie, że po przebudzeniu będzie na nas czekać gotowe śniadanie i świeżo parzona, aromatyczna hotelowa kawa.

Zdradzamy nasze preferencje. Polecamy Złotą Polską Noc – Sylwester 2022/2023 w Arche Hotel Krakowska

Opcje noclegu i wejście tanecznym krokiem w Nowy Rok  zapewni nam sylwestrowa oferta warszawskiego Arche Hotel Krakowska. Organizatorzy, w przystępnej cenie 549 zł za osobę, proponują dobrą zabawę, huczne powitanie Nowego Roku z lampką szampana i wykwintną polską kuchnię w stylu fusion opierającą się na tradycyjnych smakach z pięciu zakątków kraju. Na stołach znajdą się potrawy z gór i znad morza. Będzie można wybrać się w kulinarną podróż na Kaszuby, Podlasie i Mazowsze.

Zabawę poprowadzi znany z programów radiowych i telewizyjnych Kamil Baleja. Muzykę na żywo zapewni Anna Rydz ze swoim sześcioosobowym zespołem, a zabawę do białego rana zagwarantuje DJ. Planowane też są konkursy z nagrodami i kulinarna niespodzianka, a na roześmianych uczestników imprezy czekać będzie fotobudka 360 stopni. Więc jeśli na naszej liście sylwestrowych oczekiwań znalazły się:

  •  tematyczny klimat imprezy
  • muzyka na żywo
  • niezwykły prowadzący
  • smaki regionalne w wersji fusion
  • liczne niespodzianki i konkursy
  • dobra lokalizacja i wygodny dojazd
  • możliwość rezerwacji pokoju w tym samym obiekcie, gdzie trwa zabawa

to koniecznie warto odwiedzić stronę Arche Hotel Krakowska i poznać zarówno sam obiekt:

https://www.archehotelkrakowska.pl/

jak i jego ofertę sylwestrową. Tym bardziej, że organizatorzy ujawnili już zestawy menu i inne szczegóły planowanej imprezy. My polecamy bardzo.

https://www.archehotelkrakowska.pl/sylwester-2022-w-warszawie

impreza sylwestrowa warszawa 2022

/artykuł sponsorowany/