Dzielnica Poetów w Multimedialnym Parku Fontann

W sobotę, 15 maja, Multimedialny Park Fontann zamieni się w krainę poezji. Na terenie Podzamcza, w ulubionym miejscu wypoczynku warszawiaków czekać będzie szereg atrakcji związanych z liryką. Usłyszymy najpiękniejsze strofy polskiej poezji. Będzie można wziąć udział w spotkaniu literackim, a także wypożyczyć tomik poezji z plenerowej biblioteczki, działającej pod hasłem: Weź i przynieś, podziel się literaturą. Ponadto po zmroku na skarpie wyświetlona zostanie gigantyczna animacja zapraszająca do odwiedzenia „Dzielnicy Poetów”.

Organizator wydarzenia, Stołeczna Estrada przygotowała dwa cykle tematyczne. Jeden poświęcony poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, drugi twórczości Poetek i Poetów Warszawy. Wybrano osobiste, prywatne wiersze Baczyńskiego, który był nie tylko poetą-żołnierzem, lecz także subtelnym lirykiem, wrażliwym na urodę świata, na barwy i zmienność pór roku, na życie pulsujące w ciałach zwierząt i w roślinach.

Przedstawimy również wybór wierszy poetek i poetów związanych z Warszawą. Powstały one w ciągu ostatnich stu lat. Mamy tu liryczne wyznania, czułe wspomnienia, ale też obrazy ciemnych stron stołecznej rzeczywistości, jej trudów i czarów. To portrety Warszawy i jej mieszkańców. Wybrano wiersze autorstwa Jerzego Lieberta, Krystyny Krahelskiej, Juliana Tuwima, Ireny Tuwim, Adama Ważyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Mirona Białoszewskiego, Zuzanny Ginczanki, Artura Oppmana i Światopełka Karpińskiego.

Emisja wierszy wg wyboru prof. Piotra Mitznera, znakomitego poety, eseisty i pisarza, które czytać będą Anna Nehrebecka, Anna Dereszowska, Zbigniew Zamachowski i Adam Bauman odbywać się będzie w każdy weekend, od 16.05 do 06.06 o pełnych godzinach:

Piątek: od 18.00 do 21.30
Sobota: od 15.00 do 21.30
Niedziela: od 12.00 do 16.00
Podczas Nocy Muzeów (15.05) w godz. 17.00-23.00

Ponadto podczas Nocy Muzeów w sobotę 15.05, o godz. 21.00 w Pawilonie Artystycznym Fontanna odbędzie się spotkanie literackie, w którym udział wezmą warszawscy twórcy: Krystyna Dąbrowska, poetka, tłumaczka, laureatka Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz Piotr Matywiecki, poeta, eseista, laureat nagród Polskiego Pen Clubu, Nagrody m.st. Warszawy i Nagrody Literackiej Gdynia. Lekturze wierszy towarzyszyć będzie muzyka Pawła Szamburskiego, klarnecisty, improwizatora, uczestnika wielu projektów muzycznych.

Organizator: Stołeczna Estrada

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.