Zamknięte rondo Sedlaczka – zamknięty przejazd przez skrzyżowanie ulic Rozbrat, Myśliwieckiej i Łazienkowskiej

Zamknięte rondo Sedlaczka

Po wybudowaniu północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej przyszedł czas na rozbiórkę południowego. Ta rozpocznie się 2 stycznia i potrwa do 17 stycznia. Podobnie jak poprzednio zamknięty zostanie przejazd przez skrzyżowanie ulic Rozbrat, Myśliwieckiej i Łazienkowskiej. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zmienią swoje trasy.

W poniedziałek, 2 stycznia 2023 roku, o godz. 6.00 drogowcy zamkną przejazd przez rondo Stanisława Sedlaczka. Jest to niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas rozbiórki południowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej.

Zmiany w organizacji ruchu
Podczas prac ul. Łazienkowska będzie zamknięta dla ruchu na wysokości budynku nr 14 (za wjazdem). Ulica Rozbrat zostanie wyłączona z ruchu na wysokości przejścia dla pieszych w rejonie samego ronda, tak samo jak ul. Myśliwiecka od strony ul. Szwoleżerów. Z drugiej strony ronda (od ul. Górnośląskiej) ul. Myśliwiecka zostanie zamknięta na wysokości posesji nr 6A i 6B.

Kierowców obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo z ul. Hoene-Wrońskiego w Myśliwiecką (w kierunku ul. Górnośląskiej) oraz nakaz skrętu w lewo z ul. Myśliwieckiej (dla jadących od Al. Ujazdowskich) w ul. Hoene-Wrońskiego. Kierowcy jadący ul. Rozbrat w stronę ronda będą musieli skręcać w lewo w ul. Przemysłową. Nakazy te nie będą dotyczyły pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji.

Objazdy utrudnień będą prowadziły Al. Ujazdowskimi do ulic: Belwederskiej, Gagarina i Czerniakowskiej lub Al. Ujazdowskimi oraz ulicami Książęcą i Ludną do ul. Czerniakowskiej lub ul. Solec.

Zmiany dla pieszych
Przez cały czas robót piesi będą mogli przejść pod wiaduktem Trasy Łazienkowskiej. W zależności od postępu prac, taki ciąg komunikacyjny będzie wyznaczony na wysokości al. Hopfera (w trakcie pierwszego tygodnia prac) lub od strony ul. Łazienkowskiej. Wykonawca przygotował oznakowanie kierujące pieszych w odpowiednim kierunku.

Prace powinny zakończyć się we wtorek, 17 stycznia, rano.

Autobusy pojadą inaczej
Na trasy objazdowe skierowane zostaną linie autobusowe: 107, 108, 109, 159, 162, 171 oraz N33 i N83.

Linie 109 i 171 w kierunku Torwaru będą kursowały ulicami: Ludną, Wioślarską, Solec, Górnośląską i Rozbrat. 107 i 159 w kierunku Kierbedzia i EC Siekierki pojadą ul. Hoene-Wrońskiego, Górnośląską i Solcem. W drodze powrotnej ominą utrudnienia, jadąc ulicami Solec, al. Armii Ludowej, pl. Na Rozdrożu i Al. Ujazdowskimi. Autobusy linii 108, 162 oraz N33 i N83 w stronę Książęcej, pl. Hallera i dworca Centralnego zostaną skierowane na objazd ul. Czerniakowską, Solec, Wioślarską i Ludną. W kierunku stacji metra Wilanowska, Chełmskiej, Zajezdni Woronicza i PKP Piaseczno będą poruszać się ulicami: Rozbrat, Górnośląską, Solec i Czerniakowską.

Na czas prac zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków: Piękna 04, Wiejska 02, Rozbrat 03, 05 i 54, Agrykola 01 i 02, Szwoleżerów 04, Legia-Stadion 02, Torwar 06 i 07, Śniegockiej 54 oraz Dragonów 01. Wznowione zostanie funkcjonowanie przystanku Pl. Na Rozdrożu 08. Zatrzymywać się tu będą autobusy linii 107 i 159. Uruchomione zostaną dwa przystanki tymczasowe dla linii 109 i 171: Śniegockiej 52 i Górnośląska 52. Pierwszy z nich zlokalizowano na ulicy Rozbrat, zaraz za przystankiem Śniegockiej 02, a drugi – na ulicy Górnośląskiej, około 75 metrów od skrzyżowania z ulicą Solec.

Szczegóły na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

źródło: https://infoulice.um.warszawa.pl/

Reklama