Wegetariański catering dietetyczny w praktyce!

Wegetariański catering dietetyczny
Zastanawiasz się nad eliminacją ze swojego jadłospisu produktów zwierzęcych, a może chcesz je tylko ograniczyć? Chcesz zadbać o swoją cerę i młodzieńczy wygląd? Dowiedz się czym dokładnie jest wegetariańska dieta pudełkowa, co stanowi w niej podstawę i czy możesz na niej zadbać również o swoją sylwetkę. Te wszystkie informacje znajdziesz w tym artykule, zapraszamy do lektury.

Czym jest catering dietetyczny wegetariański?

Wegetariańska dieta pudełkowa jest bardzo zdrową i przeciwzapalną dietą. Jak każda zdrowa dieta może przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów i poprawy funkcjonowania naszego organizmy. Dodatkowo zawarte w owocach i warzywach antyoksydanty dobroczynnie wpływają na nasz młodzieńczy wygląd i poprawę jakości skóry. Warto wiedzieć, że aby te wszystkie zalety mogły być zauważalne dieta wegetariańska pudełkowa musi być odpowiednio zbilansowana, w przeciwnym razie może tylko prowadzić do niedoborów pokarmowych. Nasza dieta jest tak skomponowana aby dostarczyć wszystkich odpowiednich składników i odpowiednią ilość białka roślinnego. Bazujemy tylko na naturalnych i dobrych jakościowo składnikach, aby dostarczyć organizmowi najwyższych jakości składników odżywczych. Catering dietetyczny wegetariański w takiej formie to dbanie o swoje zdrowie, a zarazem o przyszłość naszej planety.

Pudełkowa dieta wegetariańska staje się coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób bowiem stara się odstawić mięso, by poprawić swoje samopoczucie i zmniejszyć ryzyko niektórych chorób. Dieta wegetariańska pudełkowa opiera się na roślinach, czyli owocach i warzywach, a oprócz tego orzechach, kaszach oraz nasionach. Posiłki w naszej wegetariańskiej diecie pudełkowej są sycące i urozmaicone, nie będziesz się z nią nudził. W pełni zaspokoisz też dzienny bilans energetyczny i nie będziesz czuć się głodny.

Co jest ważne w diecie wegetariańskiej pudełkowej?

Jak już wiesz to dieta bez produktów zwierzęcych. Najważniejszym w wegetariańskiej diecie pudełkowej jest odpowiednie zastąpienie białka zwierzęcego roślinnym. W naszej diecie posiłki są odpowiednio zbilansowane, aby uniknąć niedoborów białka. Pamiętaj, że nie jedząc mięsa przyczyniasz się też do dbania o klimat i naszą planetę. Bardzo chętnie Ci to ułatwimy naszym wegetariańskim cateringiem dietetycznym. Stawiamy na naturalne produkty, które nie są wysoko przetworzone i warzywa, które posiadają wysoką gęstość odżywczą.

Na co zamieniamy produkty zwierzęce w wegetariańskim cateringu dietetycznym?

Białko roślinne stanowi substytut tego zwierzęcego w diecie wegetariańskiej pudełkowej.

Należy dobrze je zbilansować w diecie aby uniknąć niedoborów w organizmie. Dobre źródła białka roślinnego to:

  • nasiona roślin strączkowych – czyli soczewica, ciecierzyca, soja, fasola, bób i groch. W większości z nich znajdziemy witaminę B, fosfor, wapń czy potas;
  • zboża – w tym pszenica, żyto, jęczmień, owies, gryka, kukurydza czy ryż. Ziarna zbóż również zawierają sporo fosforu i potasu, witamin z grupy B oraz witaminy E;
  • warzywa – te bogate w białko roślinne to ziemniaki, jarmuż, szpinak, brokuły i brukselka;
  • kasze – tu warto wspomnieć o kaszy jaglanej, gryczanej, kukurydzianej czy pęczaku;
  • odżywka białkowa – na bazie białka roślinnego.

Białko roślinne spożywane w wegetariańskiej diecie pudełkowej stanowi ważny składnik w przeciwdziałaniu licznych chorób takich jak cukrzyca czy otyłość. Wspieraj dietą swój organizm i przeciwdziałaj chorobom przewlekłym.

Dieta wegetariańska pudełkowa to doskonały wybór dla osób, które chcą ograniczyć ilość spożywanego cukru, zadbać o swoją sylwetkę, jeść więcej warzyw i ograniczyć lub wyeliminować produkty zwierzęce w swojej diecie. Wegetariańską dietę pudełkową cechuje wysokie uczucie sytości, a zarazem mała kaloryczność.

/artykuł sponsorowany/