VIVAT 3 MAJA! Spacer inscenizowany

VIVAT 3 MAJA! Spacer inscenizowany.

Przewodnicy Warszawa.pl i Warszawskie Koło Przewodników Miejskich PTTK, pod patronatem honorowym Muzeum Historii Polski zapraszają na inscenizowany spacer historyczny z bohaterami jednego z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii – uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Spacer „Vivat wszystkie stany!” odbędzie się 3 maja 2017 z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Przewodnicy w strojach historycznych opowiedzą o genezie powstania Ustawy Rządowej oraz jej autorach, o miejscach, w których Konstytucja powstawała, o atmosferze dni kwietniowych i majowych 1791 r. oraz o tym, jak przebiegało posiedzenie, podczas którego uchwalono Konstytucję.
Przewodnicy warszawscy poprowadzą przez miejsca związane z tym wielkim wydarzeniem. Prowadzący w strojach z epoki wcielą się w postacie m.in. Hugo Kołłątaja, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, księżnej Izabeli Czartoryskiej oraz marszałka Sejmu Czteroletniego Stanisława Małachowskiego.

Wychodząc z założenie, że „nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani ludzie”, informujemy iż wszystkie nasze spacery odbywają się bez względu warunki atmosferyczne.


3 maja 2017
Start: godzi.14.30 Krakowskie Przedmieście 5 przy bramie ASP.

Spacery odbywają się również bez względu na liczbę osób.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.