Od kwietnia w Prażmowie tańsze bilety WTP

Od kwietnia w Prażmowie tańsze bilety WTP.

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Prażmów. Od poniedziałku 1 kwietnia będą oni mogli korzystać z tańszych biletów Warszawskiego Transportu Publicznego. Władze gminy zadecydowały bowiem o przystąpieniu do rozszerzonej oferty Warszawa+, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem pasażerów dojeżdżających do stolicy z podwarszawskich miejscowości.

Początek kwietnia oznacza dla mieszkańców gminy Prażmów niższe ceny biletów komunikacji miejskiej. Tamtejsi samorządowcy podpisali umowę z warszawskim Zarządem Transportu Miejskiego, na mocy której przystąpili do oferty Warszawa+. Tym samym zdecydowali się na dopłaty do biletów metropolitalnych dla mieszkańcom gminy w II progu dofinansowania. Oznacza to, że za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach od poniedziałku 1 kwietnia mieszkaniec gminy Prażmów zapłaci jedynie 150 zł, czyli o 30 zł mniej niż dotychczas. Natomiast bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach, stanowić będzie wydatek 390 zł – niższy o 70 zł niż dotąd.

Rozszerzona oferta Warszawa+ działa od 1 września 2018 r. Każda gmina stołecznej aglomeracji może dofinansować swoim mieszkańcom zakup biletów Warszawskiego Transportu Publicznego. Najwięcej samorządów zdecydowało się na trzeci, najwyższy poziom dopłaty. Porozumienia w tej sprawie warszawski ZTM podpisał z 25 gminami. Poza Prażmowem, na krok ten zdecydowały się: Góra Kalwaria, Kobyłka, Jabłonna, Józefów, Kampinos, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Leszno, Lesznowola, Nadarzyn, Nieporęt, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Radzymin, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin oraz Zielonka.

Oferta Warszawa+ cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców podwarszawskich gmin. Od połowy sierpnia 2018 r. do końca lutego 2019 r. zakodowano łącznie ponad 121,5 tys. Biletów Metropolitalnych. W styczniu zapisano ich na kartach ok. 22 tys., a w lutym – 18,8 tys. Bilety w ofercie Warszawa+ kodować można w 21 Punktach Obsługi Pasażerów na terenie Warszawy oraz w punktach w Legionowie, Piasecznie i Łomiankach.

źródło: ZTM

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.