Przyjdź i zobacz historię Tramwajów Warszawskich!

Przyjdź i zobacz historię Tramwajów Warszawskich!

Tramwaje elektryczne jeżdżą po Warszawie już 111 lat. Właśnie dlatego, w sobotę 30 marca 2019 roku zapraszamy na tramwajowe lekcje historii. Izba Tradycji Tramwajów Warszawskich otwiera swoje drzwi dla wszystkich miłośników komunikacji miejskiej!

Zobaczyć będzie można historię warszawskich tramwajów, pracowników i ich rodzin, dzięki którym od ponad 100 lat nieprzerwanie można przemierzać Warszawę tymi wyjątkowymi pojazdami.

To miejsce powstało z dumy i szacunku dla tradycji tramwajowej. Tramwaje Warszawskie zgromadziły tam wyjątkowe eksponaty, zdjęcia i dokumenty, które od dziś będą dostępne dla wszystkich pasjonatów. Są między innymi zabytkowe tramwaje oraz przedmioty, które mają wartość nie tylko historyczną ale i sentymentalną. Decyzji o stworzeniu Izby towarzyszyło uznanie dla ciężkiej pracy motorniczych, pracowników technicznych oraz innych, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo pasażerów.

– Otwarcie Izby Tradycji Tramwajów Warszawskich to dla nas wszystkich szczególna chwila, a data jej otwarcia jest nieprzypadkowa. W tym roku mija 111. rocznica uruchomienia tramwajów elektrycznych w Warszawie. Jestem przekonany, że właśnie takie uczczenie tego wydarzenia jest najlepszym z możliwych – podkreśla Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich.

Na pierwszy dzień otwarty Tramwaje Warszawskie zapraszają już w sobotę, 30 marca. Pracownicy spółki będą czekać na miłośników tramwajów w zajezdni na Mokotowie, przy ul. J.P. Woronicza 27, w godzinach 10.00 -16.00.
Wszyscy, którym nie uda się dotrzeć w tym terminie mogą odwiedzać wystawę w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 10.00-18.00.

Pracownicy Tramwajów Warszawskich zadbali o każdy szczegół tej wyjątkowej podroży w tramwajową przeszłość. W zajezdni przygotowano specjalnie pomieszczenia, w których znaleźć będzie można oryginalne dokumenty, piękne zdjęcia i unikalne eksponaty. Na zwiedzających czeka również kilkanaście zabytkowych tramwajów, które swoim wystrojem i stylem przeniosą ich w kolejne dziesięciolecia XX wieku.

źródło: ZTM

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.