Lato z Radiem Festiwal 2019 – Stalowa Wola

Lato z Radiem Festiwal 2019 – Stalowa Wola.

Jutro i w sobotę w Stalowej Woli będzie okazja, by osobiście spotkać Kasię Kowalską, zespół Perfect, Sławka Uniatowskiego, Piotra Kostrzewę, szefa Chopin University Big Band i Kapelę ze Wsi Warszawa. W Strefie Muzycznej na Błoniach Nadsańskich spotkania z tymi wspaniałymi artystami poprowadzą bowiem dziennikarze muzyczni Polskiego Radia. Będzie czas na wspólne zdjęcia i autografy! Wieczorem gwiazdy wystąpią na scenie „Lato z Radiem Festiwal”. W sobotę usłyszymy zapewne nową piosenkę Korteza!

– W Stalowej Woli wystąpię po raz pierwszy. Zagramy program złożony z piosenek ze wszystkich moich albumów. Niewykluczone, że wykonamy także jeden nowy utwór z płyty, nad którą aktualnie pracuję z chłopakami ​– mówi artysta-fenomen polskiej sceny muzycznej. 30-letni muzyk, kompozytor, wokalista, gitarzysta i pianista, którego każda płyta niemal natychmiast po ukazaniu się stała się co najmniej platynowa.​ Kortez zagra w sobotę ok. godz. 21.30, być może po południu spotka się z fanami w Strefie Muzycznej.

Pierwszymi gośćmi w Strefie Muzycznej w piątek 9 sierpnia o godz. 15.15 będą muzycy z zespołu Perfect. – W Stalowej Woli łupniemy z całej siły! Zapraszamy na koncert, ale także na spotkanie w Strefie Muzycznej, porozmawiamy sobie trochę! – zachęcają. – Do Festiwalu mamy ogromny sentyment, zwłaszcza do będącej jego znakiem rozpoznawczym „Polki Dziadek”, melodii od ponad 40 lat kojarzącej się Polakom z latem! „Latem z Radiem”! – dodaje Darek Kozakiewicz, w Perfekcie grający od 22 lat. W Strefie Muzycznej na Błoniach powita ich szef muzyczny radiowej Jedynki Marcin Kusy, który także o godz. 21.00 zapowie koncert Perfectu na głównej scenie.

W Strefie Muzycznej w sobotę o godz. 15.50 gościem Marcina Kusego będzie Kasia Kowalska. – „Lato z Radiem” to dla mnie synonim dorastania i wakacji – mówi gwiazda. – Każde spotkanie z publicznością dodaje mi energii, jest inspiracją dla mojej twórczości.  

A oto szczegółowy plan spotkań w Strefie Muzycznej na Błoniach Nadsańskich (tuż obok sceny głównej):

Piątek 9 sierpnia:

– godz. 15.15 gośćmi Marcina Kusego będą muzycy zespołu Perfect

 godz. 15:45 Tomasz Żąda, dziennikarz muzyczny radiowej Trójki porozmawia z zespołem z misją czyli lekarzami-muzykami z HLA 4 Transplant, którzy występują, by propagować ideę przeszczepów

 godz. 16:40 gośćmi Pawła Siwka z radiowej Dwójki będą członkowie Kapeli ze Wsi Warszawa

– godz. 17.20 legenda radia, Marek Niedźwiecki odpowie na pytania dziennikarki radiowej Jedynki Anny Will  

– godz. 18.00 Tomasz Żąda z Trójki porozmawia o festiwalu i nie tylko z Marcinem Kusym, szefem muzycznym Jedynki

 

Sobota 10 sierpnia:

godz. 12.30 gościem Kasi Dydo z radiowej Czwórki będzie Sławek Uniatowski, który zasłynął wykonaniami piosenek Zbigniewa Wodeckiego i Franka Sinatry, a teraz śpiewa autorski repertuar w tym takie przeboje jak „Honolulu” czy „Każdemu wolno kochać”.

godz. 13.10 Tomasz Żąda porozmawia z Kamilem Sarnickim, gitarzystą i kompozytorem, który w tym roku we wszystkich czterech miastach Festiwalu „Lato z Radiem”  prowadzi w Strefie Muzycznej warsztaty dla dzieci i młodzieży na wielośladach

– godz. 14.30 Kasia Dydo zaprosi na spotkanie z charyzmatycznym Piotrem Kostrzewą, dyrektorem i twórcą Chopin University Big Band, formacji, która zachwyciła festiwalową publiczność i w Zakopanem, i w Pucku. Prawdopodobnie powtórzy ten efekt i w Stalowej Woli, i na finale w Krakowie w ostatni weekend sierpnia.

godz. 15.10 Anna Will z radiowej Jedynki z Tomaszem Żądą z Trójki porozmawia o jego życiu od kilkudziesięciu lat związanym z radiem i z muzyką, oraz o niedawno ujawnionej pasji do kuchni i podróży: do końca wakacji w niedzielne południe na antenie Trójki można posłuchać jego rozmów z super gośćmi w audycji „Z Żądą smakuje lepiej”.

 godz. 15.50  gościem Marcina Kusego będzie Kasia Kowalska

godz. 16.30 spotkanie z Bartkiem Kapłońskim, cenionym przez gwiazdy muzykiem, kompozytorem, realizatorem dźwięku, który współpracuje z największymi artystami w Polsce, m.in. z Kasią Kowalską.  

KONCERTY

Przypomnijmy, że w piątek na Błoniach Nadsańskich od godz. 19.00 zagrają: 

– HLA 4 Transplant

– Kapela ze Wsi Warszawa

– Perfect

W sobotę 10 sierpnia od godz. 18.00: 

– Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. 

– Sławek Uniatowski

– Kasia Kowalska

– KORTEZ

Tradycyjnie już fantastycznym koncertom i spotkaniom w Strefie Muzycznej towarzyszyć będą liczne atrakcje pozasceniczne: do Strefy Familijnej w Parku Miejskim im. K. Pilata Polskie Radio Dzieciom zaprasza najmłodszych z rodzicami, do Strefy Relaksu na Błoniach Nadsańskich na odrobinę ruchu – Ola Żelazo prowadząca w radiowej Jedynce „Gimnastykę poranną”. Publiczność zaproszona jest także do audycji na żywo, prowadzonych przez wszystkie anteny Polskiego Radia ze studiów plenerowych na Placu Piłsudskiego.

Finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019 odbędzie się 30 i 31 sierpnia w Krakowie.

Dla tych, którzy nie będą mogli być osobiście w Stalowej Woli, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

 Więcej informacji na stronie internetowej: latozradiem.pl

Oficjalny fan page: www.facebook.com/polskieradiolatozradiem

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/2556361621049373/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.