EKOspacer z Paprodziadem nad Wisłą

EKOspacer z Paprodziadem.

W piątkowe popołudnie, 9 sierpnia zapraszamy na EKOspacer z Paprodziadem, wokalistą zespołu Łąki Łan. Uczestnicy będą wspólnie sprzątać nabrzeża w ramach akcji kampanii Dzielnicy Wisła pod hasłem „Urzeka mnie Wisła – szanuję, nie śmiecę, sprzątam”. Przemarsz zakończy się koncertem na plaży Żoliborz.

Dzielnica Wisła to przede wszystkim tworzący ją ludzie. W naturalny sposób narodził się pomysł współpracy z Paprodziadem (Włodzimierzem Dembowskim), dla którego jest to miejsce szczególne. Równie ważna jest dla nie również ochrona środowiska, dlatego w maju tego roku powstał numer „Warstwa Plastiku” – utwór, gdzie artysta wspólnie z Vieniem, stara się uświadomić społeczeństwo w kwestii problemu zaśmiecania przestrzeni publicznej.

EKOspacer #nadWisłą ma zachęcić warszawiaków do wspólnego sprzątania. Cała akcja odbędzie się w radosnym tonie, przy akompaniamencie muzyki. Spacer zacznie się o godz. 17.00 przy pomniku Syrenki (bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego). Wspólny przemarsz nabrzeżem Wisły zakończy występ Paprodziada oraz zaproszonych przez niego gości na plaży Żoliborz, w Boogaloo Beach Bar. Wystąpi m.in. Junior Stress.

Podczas spaceru będą nagrywane materiały video, które zostaną wykorzystane  w oficjalnym teledysku nowej piosenki Paprodziada – jej prapremiera odbędzie się właśnie podczas EKOspaceru. Najnowszy numer Włodzimierza Dembowskiego opowiada o przyjaciołach Wisły oraz tym, jak ważne jest, byśmy wspólnie o nią dbali.

W wydarzeniu wezmą udział także edukatorzy Dzielnicy Wisła, którzy dla uczestników przygotowali eko-gadżety. Więcej informacji w wydarzeniu na fanpage’u Dzielnicy Wisła.

#UrzekaMnieWisła

Sporty wodne, relaks, zabawa czy ciekawostki turystyczne każdego dnia przyciągają tysiące osób nad Wisłę. By wspólnie dbać o te miejsce i jego czystość, trwa kampania edukacyjna Dzielnicy Wisła. „Urzeka mnie Wisła” to hasło przewodnie piątej odsłony akcji. Brzegami rzeki od czwartku do niedzieli, spacerują edukatorzy, którzy przypominają o sprzątaniu m.in. butelek, niedopałków czy foliowych siatek, a dodatkowo rozdają biodegradowalne worki i eko-gadżety. Kodeks dobrych praktyk promują też przedstawiciele świata kultury i rozrywki, m.in. KAMP!, Holak, Solar, Mata, Smolasty, Lara Gessler, Olga Bołądź czy prof. Jerzy Bralczyk. Na fanpage’u Dzielnicy Wisła użytkownicy Messengera mogą sprawdzić kalendarium wydarzeń sportowych, kulturalno-rozrywkowych i ekologicznych. Więcej informacji o kampanii tutaj.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.