„Lato w Mieście” – Bezpłatne przejazdy dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży

„Lato w Mieście” – Bezpłatne przejazdy dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.

Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży uczestniczące w akcji „Lato w mieście”, w dni powszednie od 26 czerwca do 31 sierpnia 2017 roku, mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Bezpłatne przejazdy przysługują grupom liczącym co najmniej 10 osób, a także ich opiekunom. Trzeba pamiętać o tym, że organizatorem grupy musi być Wakacyjna Placówka Edukacyjna albo instytucja lub organizacja pozarządowa, zapewniająca nieodpłatne formy organizacji czasu wolnego uczniów.

W przypadku 10-osobowej grupy dzieci i młodzieży ze zwolnienia z opłaty za przejazd może także skorzystać jeden opiekun. Wraz z grupą liczącą od 11 do 20 osób bezpłatnie może podróżować dwóch opiekunów, a trzech – gdy grupa składa się z 21-30 osób. Jeżeli grupa zawiera powyżej 30 uczestników, zwolnienie przysługuje czterem opiekunom. W przypadku grupy dzieci z niepełnosprawnościami ze zwolnienia z opłat może skorzystać każdy opiekun/asystent dziecka.

Do korzystania z nieodpłatnych przejazdów uprawnia formularz zawierający imienną listę uczestników wraz z numerami dokumentów ze zdjęciem potwierdzających ich tożsamość. Podczas przejazdu dokument wpisany w formularzu uczestnicy muszą posiadać przy sobie.

Opiekunowie grup z Wakacyjnych Placówek Edukacyjnych otrzymają formularze od koordynatorów dzielnicowych Lata w Mieście. Pozostałe organizacje i instytucje mogą otrzymać formularze po wcześniejszym złożeniu wniosku o wyrażenie zgody na bezpłatne korzystanie z przejazdów.

Bezpłatne przejazdy odbywają się na podstawie Zarządzenia nr 1820/2016 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z 14 grudnia 2016 r.

źródło: ZTM

 
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.