Rejsy tramwajem wodnym po Wiśle z przewodnikiem

Rejsy tramwajem wodnym po Wiśle.

Już od najbliższej soboty 1 lipca 2017 roku na rejs tramwajem wodnym będzie można się wybrać z przewodnikiem i posłuchać o Wiśle oraz o związkach Warszawy z Królową Polskich Rzek.

Wakacje to okres, w którym do stolicy przyjeżdża jeszcze więcej turystów. Doskonałym pomysłem jest wybranie się na wycieczkę po Wiśle i obejrzenie stolicy z perspektywy rzeki.

Dzięki współpracy Biura Marketingu Miasta i Zarządu Transportu Miejskiego Warszawskie Linie Turystyczne uruchamiają nową usługę. Pasażerowie „Warsa” będą mieli zapewnioną dodatkową atrakcję. W soboty i niedziele w okresie od 1 lipca do 10 września oraz dodatkowo 15 sierpnia część rejsów będzie się odbywać z przewodnikiem.

Opowieści przewodnika będą połączone w dwa bloki tematyczne. W soboty oraz 15 sierpnia tematem będzie „Rok Rzeki Wisły – rzeka Wisła dawniej i dziś”. Czego będzie się można dowiedzieć?

Przewodnik opowie m.in. o historii Wisły, idei Roku Wisły oraz wydarzeniach związanych z tym świętem, pierwszym stałym moście na Wiśle zbudowanym za czasów króla Zygmunta Augusta – w XVI wieku był to cud techniki. Będzie można również posłuchać o obiektach, widzianych z pokładu „Warsa”, a kiedy tramwaj dopłynie do Grubej Kaśki będzie można się dowiedzieć, kiedy ta budowla została wzniesiona na środku rzeki i do czego tak naprawdę służy?

Co ciekawego będzie można usłyszeć w niedzielę? Wtedy hasłem przewodnim będzie „Warszawa miasto nad Wisłą”, a przewodnik opowie m.in. o historii samego miasta od powstania do czasu ustanowienia jej stolicą, o pomniku Syrenki, Moście Łazienkowskim, Moście Śląsko-Dąbrowskim i jego poprzedniku czyli Moście Kierbedzia, Porcie Czerniakowskim czy Stadionie Narodowym. Najmłodsi na pewno z chęcią wysłuchają również legendy o Warsie i Sawie.

Harmonogram:

w soboty – 2 rejsy, 11.00 i 13.00, blok: „Rok Rzeki Wisły – Rzeka Wisła dawniej i dziś”

w niedziele – 2 rejsy, 11.00 i 13.00, blok „Warszawa miasto nad Wisłą” (współczesna i historyczna)

15.08 – 2 rejsy, 11.00 i 13.00, blok: „Rok Rzeki Wisły – Rzeka Wisła dawniej i dziś”

Szczegółowe informacje o ofercie Warszawskich Linii Turystycznych można znaleźć tu – klik.


Od 21 lipca na pokładzie Tramwaju Wodnego „Wars” można będzie spotkać przewodnika również w piątki, a nie tylko w weekendy. Pasażerowie poznają historię miasta i jego związków z Wisłą, nadrzecznych budowli i mostów oraz  zabawne, barwne anegdoty dotyczące np. olbrzymich ryb żyjących niegdyś w warszawskiej Wiśle,  królewskich hulanek na Saskiej Kępie, czy mostu opiewanego we fraszkach Jana Kochanowskiego. Najmłodsi uczestnicy rejsów będą mogli poznać alternatywną wersję legendy o Syrence.

Na kursy z przewodnikiem (z symultanicznym tłumaczeniem na j. angielski) zapraszamy we wszystkie wakacyjne piątki, od 21 lipca do 25 sierpnia – o godz. 13.00 i 15.00.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.