Zabytkowym tramwajem przez Warszawę

Zabytkowym tramwajem przez Warszawę.

W sobotę, 24 czerwca 2017 roku w trasę wyruszyła turystyczna linia tramwajowa „T”. Wszyscy chętni mogą się poczuć jak mieszkańcy dawnej Warszawy. Podczas wybranych kursów spotkać można przewodnika.

Nie ma słynnych „winogron”, czyli pasażerów wiszących przy drzwiach zatłoczonego tramwaju w pierwszych, powojennych latach, ale i tak atrakcji na pewno nie brakuje.

Piski na zakrętach, charakterystyczny dzwonek ostrzegający pasażerów, czy konduktor z tradycyjnym dziurkaczem w ręce – to stałe elementy linii turystycznej „T”. Dla wielu mieszkańców stolicy i turystów to może być pierwsza okazja, żeby zobaczyć, jak dawniej podróżowało się po Warszawie.

W czasie przejażdżki linią „T” można zobaczyć m.in. pomnik prezydenta Gabriela Narutowicza, Pałac Kultury i Nauki, przejechać obok Muzeum Powstania Warszawskiego czy podziwiać Wisłę, przejeżdżając Mostem Gdańskim.

Tramwaje linii turystycznej „T” kursują w tym sezonie od 24 czerwca, na trasie:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Jagiellońska – RATUSZOWA ZOO (powrót: RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA).

Podczas wybranych kursów, oznaczonych w rozkładzie literą „P”, o historii mijanych miejsc opowiada przewodnik.

Tramwaje odjeżdżają z Pl. Narutowicza w dni wolne od pracy, co 30 minut w godzinach od 11.57 do 18.27.

Ze względu na planowane remonty, trasa linii turystycznej „T” będzie ulegać zmianom.

W wagonach kursujących na linii „T” honorowane są wszystkie rodzaje biletów ZTM. Obsługę wagonów stanowią konduktorzy z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie. Na biletach jednorazowych przesiadkowych (75- i 90-minutowych) oraz czasowych (20-minutowych) konduktorzy umieszczają pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (dobowego, 3-dniowego, weekendowego, 30-, 90-dniowego) możliwy jest po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.