IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Beli Bartoka

Finał IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży im. Béli Bartóka – przesłuchania, Koncert Laureatów i pokaz filmu z muzyką na żywo.

To już czwarty Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży im. Béli Bartóka organizowany przez Służewski Dom Kultury w Warszawie. Finał konkursu odbędzie się 25 i 26 marca 2017 roku, w 136. rocznicę urodzin kompozytora, wpisując się jednocześnie w trwający w Polsce Rok Kultury Węgierskiej.

Sobota upłynie pod znakiem przesłuchań konkursowych w Sali Widowiskowej. W niedzielę nastąpi uroczyste ogłoszenia wyników i wręczenie nagród Laureatom, którzy zagrają podczas Gali Finałowej. Wydarzeniem dodatkowym będzie pokaz muzyczno-dokumentalnego filmu „Chopin – the Space Concert”, do którego zdjęcia nakręcono w Kosmosie. Uświetni go muzyka Chopina wykonywana na żywo przez artystów – Karola Radziwonowicza (fortepian) i Wojciecha Proniewicza (solo na skrzypcach) oraz kwintet smyczkowy „I Solisti di Varsavia” pod. dyr. Tomasza Radziwonowicza. Szczegółowy program IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Béli Bartóka dla Dzieci i Młodzieży.

Skład Jury: Karol Radziwonowicz – przewodniczący, Joanna Ławrynowicz-Just, Lubow Nawrocka, Olga Łazarska / Prowadzenie: Joanna Dukaczewska

25 marca 2017 (sobota)

10.00 – 13.00 – przesłuchania konkursowe
14.30 – 17.30 – przesłuchania konkursowe

26 marca 2017 (niedziela)
13.00 – 15.30 – ogłoszenie wyników Konkursu, wręczenie nagród i Koncert Laureatów,
16:30 – 17. 30 – pokaz filmu „Chopin – the Space Concert” z muzyką na żywo

Wstęp na przesłuchania konkursowe i Koncert Laureatów jest bezpłatny, po telefonicznym kontakcie i odbiorze wejściówek (pod numerem 22 8439101) w sekretariacie SDK, na tydzień przed konkursem.

Służewski Dom Kultury ul. Bacha 15

źródło: informacja prasowa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.