Gwiazdkowe pokazy „Dziadka do orzechów” z Teatru Bolszoj i „Zaczarowanego fletu” z The Metropolitan Opera

Gwiazdkowe pokazy „Dziadka do orzechów” z Teatru Bolszoj i „Zaczarowanego fletu” z The Metropolitan Opera.

Zapraszamy w grudniu przed ekrany kin dziecięcą widownię. Tym razem mali widzowie zobaczą specjalnie dla nich przygotowaną wersję baśniowej opery Mozarta w wykonaniu jednego z najlepszych teatrów operowych świata – nowojorskiej Met. Powróci także przepiękny balet Czajkowskiego. Zatańczą go artyści moskiewskiego Teatru Bolszoj. Obie retransmisje pokażą kina studyjne oraz sieć Multikino.

Lista kin grających „Zaczarowany flet” wraz z datami pokazów TUTAJ.

Lista kin grających „Dziadka do orzechów” wraz z datami pokazów TUTAJ.

Zobacz zwiastuny:

THE MET: LIVE IN HD | 2019–20 | „Zaczarowany flet” | Polski zwiastun retransmisji w Twoim kinie

BOLSHOI BALLET LIVE | 2019–20 | „Dziadek do orzechów” | Zwiastun retransmisji w Twoim kinie

The Metropolitan Opera przypomni „Zaczarowany flet” Mozarta w reżyserii Julie Taymor. Na początku lat 90. wyreżyserowała ona filmową wersję opery-oratorium „Król Edyp” Strawińskiego, wykorzystując wielkie ruchome lalki; producentem przedsięwzięcia był Peter Gelb, obecny dyrektor Met. Taymor ma na swoim koncie także reżyserię „Fridy” z Salmą Hayek czy musicalu „Król Lew”. „Zaczarowany flet” był pierwszym spektaklem transmitowanym do kin przez Met (2006). To od niego zaczął się wielokrotnie nagradzany i popularny cykl „The Met: Live in HD”. Spektakl ten to idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki – prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza (flet to przecież instrument dęty). Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny. Spektakl jest skróconą wersją opery Mozarta, a polskie napisy zostały opracowane dla dziecięcej widowni.

Przed świętami Bożego Narodzenia w repertuarze scen baletowych, w tym Teatru Bolszoj, nie może zabraknąć „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego. To wręcz świecka tradycja bożonarodzeniowa. Choć dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów” okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów, a miłośnicy klasycznego m.in. piękny walc Śnieżynek, walc Kwiatów i popisowe ‘pas de deux’. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego. Tym razem zaprezentowana w kinach zostanie wersja z 2018 roku.

Transmisje na żywo i retransmisje z The Metropolitan Opera i Teatru Bolszoj można oglądać w polskich kinach dzięki NAZYWOWKINACH.PL Na tej stronie znajdą Państwo aktualny plan transmisji w sezonie 2019–20.

 
Źródło informacji: www.nazywowkinach.pl / Fot. Ken Howard / Met
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.