Gdzie oddać choinkę po świętach? Warszawa 2019

Gdzie oddać choinkę po świętach?

7 stycznia 2019 roku rozpocznie się zbiórka poświątecznych, naturalnych choinek realizowana w ramach akcji „Ciepło z natury”.

Zbiórka choinek będzie realizowana przez firmy odbierające odpady komunalne w dzielnicach.
Należy pamiętać, aby uprzednio oczyścić choinkę z dekoracji, stojaka lub doniczki przed umieszczeniem jej w odpowiednim pojemniku na odpady wielkogabarytowe lub w wyznaczonym miejscu gromadzenia odpadów wielkogabarytowych przy altanie śmietnikowej.

Wszystkie naturalne drzewka pozostawione w altanie śmietnikowej bądź pojemniku na odpady wielkogabarytowe zostaną przemienione w ekologiczne paliwo.

Dzięki recyklingowi poświątecznych choinek zmniejszy się produkcja CO2 na terenie Warszawy. Choinki zostaną przemienione w zielone paliwo. Ocenia się, że ten sposób postępowania pozwala 5-krotnie zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery.  

Tegoroczną akcję rozpoczynamy z zamiarem pobicia dotychczasowego rekordu ponad 1 200 ton zebranych choinek. Taka ilość pozwala na ogrzanie przez cały rok około 700 mieszkań o powierzchni 60 m2.

Organizatorami akcji jest Miasto Stołeczne Warszawa oraz Segromet Sp. z o.o.

Tegoroczna akcja obejmuje wszystkie dzielnice. Operatorzy odbierają drzewka, które są oczyszczone z ozdób, lampek i stojaków. Przekazane choinki staną się wysokoenergetyczną zieloną energią, wykorzystywaną do ogrzewania domów bądź produkcji prądu. Zbiórka potrwa do 29 marca 2019 roku.

W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115

źródło: Czysta Warszawa
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.