Zielone zimą – spacer przyrodniczy

Zielone zimą – spacer przyrodniczy

Jak co roku zimą, zapraszamy na spacer wśród roślin iglastych, który poprowadzi wybitna specjalistka od drzew mgr inż. Agnieszka Kościelak, kurator Arboretum.

W Kolekcji roślin iglastych w naszym Ogrodzie Botanicznym zgromadzonych zostało od początku jego istnienia prawie 600 taksonów (gatunków i odmian) roślin nagozalążkowych należących do 30 rodzajów. Wśród nich jest wiele endemitów i reliktów uznanych przez Światową Unię Ochrony Przyrody (IUCN) za zagrożonych wymarciem na stanowiskach naturalnych.
Spacerując po Ogrodzie, dowiemy się m.in., jak wygląda mamutowiec a jak iglak, z którego robi się „cedrowe ołówki”, która roślina wytwarza pneumatofory, z których drzew Indianie robili ule i z której sosny chętnie zjadane są nasiona przez orzechówki – ptaki żyjące w Tatrach.
Więcej informacji na https://www.ogrod-powsin.pl/dla-zwiedzajacych/kalendarz/zielone-zima-spacer-wsrod-roslin-iglastych

Pani przewodnik będzie oczekiwała na Państwa o godzinie 12.00 przed wejściem do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej, bud. „A”, zaraz za wejściem głównym od strony ulicy Prawdziwka.

16 lutego 2020, godz. 12:00

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, ul. Prawdziwka 2

Udział w spacerze jest nieodpłatny w ramach biletu wstępu do Ogrodu lub karnetu.
Bilet jednorazowy
normalny 13 zł,
ulgowy 9 zł,
rodzinny 30 zł (2 + dzieci).

Jeśli zamierzają Państwo bywać u nas częściej w tym roku, zachęcamy do zakupu karnetów całorocznych (ważnych przez rok od daty zakupu – NOWOŚĆ) w niezmienionej cenie:
normalny 80 zł (150 zł z parkingiem),
ulgowy 60 zł (100 zł z parkingiem),
rodzinny (2 + dzieci) 160 zł (200 zł z parkingiem).

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.