Zbliża się 49. Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina

Już 25 listopada 2018 roku młodzi polscy pianiści rozpoczną rywalizację w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przy współpracy Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny odbywa się w 3 etapach, a uczestników oceniać będzie jury pod przewodnictwem Katarzyny Popowej-Zydroń w składzie: Ewa Bukojemska, Alicja Kledzik, Wojciech Świtała, Stefan Wojtas oraz Paweł Zawadzki.

Otwarte dla publiczności przesłuchania odbywają się od 25 listopada do 1 grudnia 2018 roku. I i II etap będą miały miejsce w Sali Koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, a występy finałowe i koncert laureatów – w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas występów finałowych i koncertu laureatów pianistom towarzyszyć będzie orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Marka Mosia. Wstęp na przesłuchania jest bezpłatny.

Koncert Laureatów odbędzie się 2 grudnia o godz. 17:00.

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, odbywający się od 1968 roku w Warszawie, jest jednym z najstarszych krajowych konkursów muzycznych wpisanych w tradycję Konkursów Pianistycznych na Stypendia Artystyczne im. Fryderyka Chopina. Konkurs promuje młodych pianistów. Adresowany jest do polskiej młodzieży muzycznej –studentów Akademii Muzycznych i uczniów Szkół Muzycznych II stopnia.

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina

Warszawa, 25 listopada – 2 grudnia 2018

I etap

25-26 listopada

Początek przesłuchań:

25 listopada – godz. 16:00,

26 listopada – godz. 10:00 i 16:00.

II etap

27-28 listopada

Początek przesłuchań – godz. 10:00 i 16:00

Finał

30 listopada – 1 grudnia

Początek przesłuchań – godz. 18:00

Koncert laureatów

2 grudnia (niedziela), godz. 17:00

Bezpłatne wejściówki na przesłuchania I i II etapu będzie można odebrać w holu Muzeum Fryderyka Chopina na 15 minut przed rozpoczęciem każdej z sesji przesłuchań.

 
Źródło informacji: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.