Zaczytany autobus ponownie wyjedzie na ulice Warszawy

Zaczytany autobus ponownie wyjedzie na ulice Warszawy

„Zaczytany autobus” to propozycja Instytutu Książki przeznaczona dla wszystkich dzieci i rodziców, którzy kochają czytać. W dniach 19 i 20 listopada 2022 roku zabytkowy pojazd z animatorami na pokładzie ponownie wyruszy w trasę ulicami Warszawy.

„Zaczytany autobus” to propozycja zarówno dla dzieci, które już kochają książki, jak i dla rodziców, którzy dopiero chcą przybliżyć swoim pociechom radość, jaką daje czytanie. Przygotowany na tę okazję pojazd będzie czekał 19 i 20 listopada na Placu Konstytucji w Warszawie. Stamtąd w sobotę i niedzielę wyruszy na krótką podróż ulicami stolicy wraz z chętnymi pasażerami.

Start przejazdów zaplanowano na godz. 12:00, 13:30 i 15:00. Niebieski autobus z animatorem na pokładzie zabierze dzieci i ich rodziców w niezwykłą przejażdżkę po Warszawie. Gwarantujemy, że czytelniczych wrażeń i wielu niespodzianek od Instytutu Książki nie zabraknie!

SZCZEGÓŁY:
Zapraszamy rodziców z dziećmi.

Data: sobota-niedziela – 19-20 listopada 2022 r.
Start o godz. 12:00, 13:30 i 15:00
Miejsce startu: Warszawa, Plac Konstytucji
link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/809851303640792/?ref=newsfeed

„Zaczytany autobus” to akcja realizowana w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” promującej wspólne, rodzinne czytanie już od najmłodszych lat. W ramach niej Instytut Książki podarował dzieciom i ich rodzicom już ponad 4 miliony wyprawek czytelniczych. Kampania jest realizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji – na stronie kampanii: http://wielki-czlowiek.pl oraz na Facebooku i Instagramie.
Instytut Książki jest narodową instytucją kultury powołaną przez Ministra Kultury do promocji polskiej literatury na świecie oraz popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju.

źródło: materiały prasowe


Przeczytaj też:

Wydarzenia Warszawa weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie listopad – klik
Reklama