Uchwyty meblowe z mosiądzu

Uchwyty meblowe z mosiądzu

Uchwyty meblowe stanowią ważne wykończenie mebli za równo od strony funkcjonalnej jak i estetycznej. Bardzo popularnym typem są uchwyty wykonane z mosiądzu. Co je wyróżnia?

Mosiądz jako popularny materiał

Mosiądz daje możliwość stworzenia produktów, które cechuje wysoka jakość. Mosiężne uchwyty dopracowywane są ręcznie przez wyspecjalizowanych w swojej dziedzinie rzemieślników. Dzięki temu nie tylko możesz być pewny ich doskonałości, ale również tego, że otrzymasz coś jedynego w swoim rodzaju.

Produkty, takie jak uchwyty z mosiądzu, świetnie sprawdzą się w meblach przystosowanych do każdego typu pomieszczenia. Tak samo mogą pojawiać się w aranżacjach, od klasycznych, przez stylizowane na lokalną modę, po nowoczesne. Są całkowicie uniwersalne.

W asortymencie możemy znaleźć uchwyty, których rozstaw otworów idealnie dopasujemy do dużych mebli lub mniejszych dodatków.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że mosiądz jest bardzo wytrzymałym materiałem, decydując się na niego możemy mieć pewność, że uchwyty nie ulegną szybkiemu zniszczeniu.

Uchwyt do kuchni w stylu retro

Styl retro w aranżacji kuchni charakteryzuje się przewagą jednolitego, pastelowego koloru lub odcieni bieli. Główną rolę dekoracyjną odbywają detale, które bardzo mocno odznaczają się od tła mebli.

Pośród nich znajdziemy również mosiężne uchwyty stylizowane na złoty materiał lub uzupełnione o kamienne, czy porcelanowe elementy. Mają swoim wyglądem nawiązywać do dawnej mody i jednocześnie wyróżniać się.

Uchwyty meblowe mogą być bardzo atrakcyjnym dodatkiem, na którym zatrzymuje się oko osoby przebywającej w pomieszczeniu. Dodatek ten nie tylko jest fajnym gadżetem, ale oczywiście spełnia również funkcje użytkowe.

Jak utrzymywać mosiądz w idealnym stanie?

Mosiądz jest stopem cyny oraz miedzi, który po jakimś czasie może zacząć śniedzieć. Dlatego warto zadbać o to by jego wygląd był cały czas nieskazitelny.

Możesz to uczynić w bardzo proste domowe sposoby, które będą równocześnie ekologiczne i bezpieczne dla Ciebie oraz materiału.

Najprostszym sposobem jest wyciśniecie soku z cytryny na ściereczkę, a następnie oczyszczenie powierzchni przez lekkie pocieranie. Jeżeli mosiężne uchwyty nie mają dodatków z kamieni naturalnych, możesz do tego użyć również przecieru pomidorowego.

Do pielęgnacji tego materiału nigdy nie używaj szczotek lub drucianych myjek. Mosiądz w kontakcie z ostrą powierzchnią ulega zadrapaniom, które wpłyną na jego wygląd.

Widzisz, mosiężne uchwyty nie będą stanowiły dla Ciebie żadnego problemu.

Decydując się na mosiężne uchwyty do szafek oraz szuflad wprowadzasz w przestrzeń niesamowity detal, który odmieni wnętrze. Piękno tkwi w szczegółach, podobnie jak szyk i klasa.

/artykuł sponsorowany/