XVIII Warszawskie Święto Chleba – przełożone!

XVIII Warszawskie Święto Chleba

Z przykrością informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną
planowane na 11 października 2020 r.
XVIII Warszawskie Święto Chleba
zostało przełożone na czas, kiedy będzie można organizować takie wydarzenia

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie zaprasza na XVIII Warszawskie Święto Chleba. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych stolicy i dowodzi jak bardzo potrzebna jest taka uroczystość promująca tradycje dożynkowe i kulturę polskiej wsi. Tegoroczne Święto odbędzie się w niedzielę 11 października na terenie Instytutu, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.

Wielobarwne stroje ludowe, wieńce dożynkowe, chleby obrzędowe, zespoły ludowe …. to wszystko i jeszcze więcej już wkrótce na Krakowskim Przedmieściu! W programie m.in. kiermasz pieczywa mistrzów piekarstwa; produktów pszczelich; tradycyjnych produktów regionalnych oraz wyrobów twórców ludowych z Mazowsza i innych regionów Polski.

Do wspólnej zabawy zachęcą występy kapel i zespołów ludowych:

  • „Krasne” z Krasnego, „Praskie Małmazyje” z Warszawy, „Kościelanki” z Kościelca, „Ksinzoki” z Łowicza, z repertuarem tradycyjnej muzyki ludowej. Gwiazdą tegorocznego Święta Chleba będzie zespół Vołosi – tworzony przez muzyków ludowych z Beskidu Śląskiego oraz muzyków klasycznych, a muzyka, którą grają wykracza poza kategorię folku.

„Warszawskim dożynkom” będzie towarzyszyć wystawa wieńców dożynkowych, które zgodnie z tradycją mają uosabiać urodzaj i dostatek. Wieńce prezentowane na Krakowskim Przedmieściu brały udział w „Konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”, którego organizatorem była Kancelaria Prezydenta RP.

XVIII Warszawskie Święto Chleba organizowane jest w ramach realizowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi projektu kulturanaludowo#wspieram, którego celem jest wsparcie twórców ludowych, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii.

Wydarzenie odbędzie się 11 października w godz. 11:00-18:00 na terenie Instytutu, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66

Koncert Vołosi o godzinie 16:00

Wstęp na uroczystość i towarzyszący jej kiermasz jest wolny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.