Wydarzenia w Domu Kultury Kadr: listopad 2016

Wydarzenia w Domu Kultury Kadr: listopad 2016

17 listopada 2016, czwartek godz. 19.00 Warsaw Short Framing – cykl pokazów filmowych prezentujących najnowsze dokonania polskiego i światowego kina offowego

plakat_wsf_2
Materiały prasowe

W programie:

Wyjazd, reż. Christian Wittmoser (Niemcy) 30’

Niklas wyjeżdża na samotne wakacje na Majorkę. Próbuje dojść po siebie po nieudanym związku. Na plaży poznaje piękną Lilly i jej chłopaka Denisa. Między trójką młodych ludzi rodzi się nietypowa relacja.

Peto, reż. Joonas Makkonen (Finlandia) 10’

Młody miłośnik gier wideo bardzo chce zaprzyjaźnić się ze swoją sąsiadką. Pewnego dnia dziewczyna prosi go o opiekę nad jej psem. Chłopak traktuje to jak życiową szansę. Niestety nic nie idzie po jego myśli.

Arena, reż. Piotr Bernaś (Polska) 16’

Dlaczego ludzie dążą do autodestrukcji? Jakie są źródła motywacji człowieka, który wybiera życie polegające na wiecznej walce, okaleczaniu swojego ciała i ryzykowaniu zdrowia?

Larp, reż. Kordian Kądziela (Polska) 27’

Opowieść o Sergiuszu, który nie mogąc odnaleźć się w rodzinie, ucieka w świat fantastyki. Podczas jednej z terenowych rozgrywek fantasy chłopak zostaje bohaterem, co pociąga za sobą nieoczekiwane konsekwencje.

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www.dkkadr.waw.pl

(Łączny czas trwania: ok. 85 min)


19 listopada 2016, sobota godz. 11.00 – 12.30 Rodzinny Dziedziniec Nadzwyczajności – sobotnie familijne warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 2 – 6 lat

rodzina_listopadMateriały prasowe

W programie:

Pacynki zza kurtynki – warsztaty aktywności twórczej dla dzieci. Zabawy teatralno – dramowe z elementami pantomimy rozwijające indywidualną twórczość i wyobraźnię dziecka. Warsztaty prowadzone są w formie zabawy, która rozpoczyna się wraz odsłonięciem teatralnej kurtyny.

Sztuczki i żuczki – zabawa manualna z kreatywnym drucikiem i falistą tekturą. Wspólnie z rodzicami dzieci wykonają szalone żuczki – przytulaczki.

Dziedziniec rytmu, muzyki i tańca – atrakcyjne zajęcia w formie zabaw tanecznych, rytmicznych i muzycznych, których celem jest rozwijanie wrażliwości muzycznej, koordynacji ruchowej.

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www.dkkadr.waw.pl lub telefonicznie


20 listopada 2016, niedziela godz. 17.00 Koncert Teraz Tangokoncert zespołu Tango Fuerte

tangodkkMateriały prasowe

Utwory Astora Piazzolli – jednego z najważniejszych postaci w historii tanga, genialnego bandoneonisty, twórcy nowego gatunku i stylu – tango nuevo. Tango Fuerte to energetyczny miks klasycznych utworów Piazzoli w oryginalnych aranżacjach. Zespół w składzie: bandoneon – Rafał Grząka, fortepian – Maciek Chwała, skrzypce – Maksymilian Grzesiak, gitara elektryczna – Mateusz Szemraj, kontrabas – Wojciech Gumiński.

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www.dkkadr.waw.pl lub telefonicznie


23 listopada 2016, środa godz. 18.00 Kolorowe Holi, czyli hinduskie święto wiosny – spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego. Autorzy pokazu Żaneta i Jacek Govenlock.

W wiosnę w marcu postanowiliśmy wybrać się specjalnie do Indii, aby przeżyć, dosłownie „na własnej skórze”, Święto Holi. Jest to bardzo radosny czas powitania wiosny, którego głównym zwyczajem jest wzajemne posypywanie się i polewanie kolorowymi farbami. Na miejsce spotkania z Holi wybraliśmy związane z kultem Kriszny miejscowości Matura i Vrindavan, około 50 km na północ od Agry. Uroczystości w tych miastach są najintensywniejsze w całych Indiach i odbywają się nie tylko na ulicach, ale także w świątyniach. Przed wyjazdem musieliśmy opracować specjalny sposób na zabezpieczenie aparatów przed wodą i chmurą kolorowego proszku. Byliśmy uczestnikami totalnego szaleństwa, któremu ulegli chyba wszyscy mieszkańcy, a ostanie kolorowe plamy na włosach zeszły dopiero po kilku tygodniach. Po domyciu i dopraniu po Holi, odwiedziliśmy jeszcze starożytne jaskinie świątynie w Ellorze i Adżancie, a na końcu zatopiliśmy się w slumsach Bombaju.

Wstęp wolny


25 listopada 2016, piątek godz. 19.00 Kobiece wieczory – warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet.

Ciekawe rozmowy, inspirujące tematy z dziedziny rozwoju osobistego, zdobywanie wiedzy o sposobach na samorealizację, wymiana doświadczeń. Spotkanie prowadzi psycholog Elżbieta Dybińska.

Wstęp wolny


26 listopada 2016, sobota godz. 11.00 – 13.00 Warsztaty Musicalove dla dzieci w wieku 5 – 7 i 8 –12 lat

Warsztaty muzyczno– taneczno – teatralne dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 11.00 – 12.00 dzieci 5 – 7 lat i 12.00 –13.00 dzieci 8 –12 lat. Zadaniem warsztatów jest kształcenie wyobraźni, kreatywności, poczucia rytmu muzykalności oraz twórczej współpracy w grupie. Warsztaty integrują muzykę i teatr, dzięki czemu dają wielowymiarową możliwość artystycznego rozwoju.Zajęcia prowadzi Aleksandra Gewald z Pracowni Muzyczno – Teatralnej Musicalove, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Instruktor zajęć muzycznych i musicalowych. Pracownia Muzyczno – Teatralna Musicalove powstała z myślą o wszystkich zainteresowanych odkrywaniem i rozwijaniem swoich pasji aktorskich, wokalnych, tanecznych.

Bilety 10 złotych do nabycia online na www. lub w kasie DK Kadr


26 listopada 2016, sobota godz. 12.00 Przygody Bucika Flamenco – spektakl słowno – muzyczno – taneczny i warsztaty opowiadania historii dla dzieci w wieku 4 – 8 lat.

Prawy Bucik Flamenco jest bardzo samotnym i nieszczęśliwym bucikiem. Mieszka w Wielkim Magazynie, w dziale Butów Czerwonych, ale nie pasuje do innych butów i te nie chcą się z nim bawić. Pewnego razu trafia do bardzo dziwnego miejsca, gdzie poznaje różne instrumenty i przedmioty. Dotąd samotny i wyśmiewany, wreszcie ma szansę zdobyć przyjaciół i poczuć się wartościowym i potrzebnym. Dzieci poznają instrumenty, rekwizyty i stroje związane z flamenco. Przesłaniem opowieści jest uświadomienie młodemu widzowi, że odmienność nie jest wadą. Każdy z nas jest wyjątkowy i ma jakiś talent. Jeśli nauczymy się wzajemnie szanować naszą różnorodność i cenić talenty, możemy razem zrobić coś bardzo wartościowego i wyjątkowego.

Bilety 10 złotych do nabycia online na www.dkkadr.waw.pl lub w kasie DK Kadr


26 listopada 2016, sobota godz. 18.00 Demakijaż, czyli bójcie się nas Panowie – spektakl teatralny dla dorosłych.

Szalona komedia, której akcja toczy się w garderobie teatralnej. Główne bohaterki przedstawienia – Blondi, Małą, Długą i Słodką – łączy chęć zaimponowania reżyserowi. Ta sytuacja prowokuje wiele zabawnych scen, rozmowy na różne tematy oraz zmusza lub zachęca każdą z kobiet do intymnych zwierzeń. Projekt grupy artystycznej maFra z Torunia.

Scenariusz „Demakijażu” napisały same aktorki, łącznie ze skomponowaniemmuzyki i autorskimi tekstami piosenek. Dynamiczny, zwariowany, pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji spektakl, który rozbawi publiczność do łez.

Występują: Magdalena Gałuszka, Małgorzata Kiedrzyńska, Karolina Liminowicz, Magda Łęgowska.

Scenariusz: maFra, muzyka i aranżacje piosenek: Dariusz Walichniewicz, oprawa plastyczna: Anita Bucholc–Grabek.

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc online na www.dkkadr.waw.pl


28 listopada 2016, poniedziałek godz. 19.00 Drugi i trzeci wymiar sztuki – wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Kobylarz.

listopad-plakat-internet
Materiały prasowe

Wystawa zawiera cykl obrazów akrylowych: martwych natur i wnętrz, olejne i akrylowe pejzaże z plenerów, obrazy z cyklu inspirowanego wierszami Haliny Poświatowskiej oraz unikalne obrazy w technice 3D chromadepth. Widzowie przeniosą się do sali kinowej gdzie w okularach 3d będą mogli obejrzeć multimedialne dzieła.

Katarzyna Kobylarz – absolwentka dwóch wydziałów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: Wydziału Grafiki oraz Wydziału Malarstwa (Katedra Scenografii). W Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu w roku 2002 otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Po ukończeniu studiów oraz kursów projektowania graficznego i malarstwa 3D chromadepth realizowała w ramach swojej firmy projekty malarskie i graficzne. Współpracowała z firmami i instytucjami, dla których wykonywała projekty graficzne począwszy od identyfikacji, kreacji KV, projektowania kampanii, a skończywszy na DTP bilboardów, plakatów, ulotek, wizytówek i koordynacji prezentacji multimedialnych. W latach 2012 – 2016 pracowała, jako grafik, obecnie poświęciła się malarstwu. Dwukrotnie została zaproszona przez Polską Agencje Prasową do udziału w Nocy Muzeów, podczas której jej obrazy 3D chromadepth zobaczyło ponad 5000 osób.
Fb KatarzynaKobylarz/Painting3D oraz strona artystki www.katarzynakobylarz.pl

Wystawa czynna w dniach 28.11.2016 – 09.01.2017

Wstęp wolny


30 listopada 2016, środa godz. 18.00 Chorwacja, – czego nie widział Marco Polo? – spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego.

Chorwacja – czego nie widział Marco Polo? Podczas pokazu wyruszymy w podróż od Zagorja do Dalmacji. Zobaczymy miasto zbudowane w cesarskim pałacu, miejsce gdzie urodził się Marco Polo i Wielki Mur wokół miasta Ston.

Wcielimy się w piratów z Kornatów i poszukamy podwodnych skarbów. Poznamy wielowiekowe tradycje: w Sinj weźmiemy udział w turnieju rycerskim (odgrywanym od 300 lat!), w Korczuli zobaczymy słynny taniec z szablami, zaś na wyspie Rab przeniesiemy się w czasy średniowiecza. Odwiedzimy sierociniec misiów i szpital dla ptaków oraz odkryjemy atrakcje Plitwickich Jezior. W Dubrowniku znajdziemy rajską plażę, w Nin najmniejszą katedrę świata, zaś w Zagorju spotkamy naszych praprzodków i miasto aniołów.

Anna i Krzysztof Kobusowie – fotografowie i dziennikarze, uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki, można je też zobaczyć na stronie www.travelphoto.pl. Prowadzą portal o rodzinnych podróżach www.malypodroznik.pl. Autorzy zdjęć do albumów oraz wielu książek podróżniczych m.in. cyklu kreatywnych przewodników i pamiętników dla dzieci „Podróżownik” (wyd. MAC Edukacja).

Wstęp wolny


Miejsce: Dom Kultury Kadr ul. Gotarda 16 / tel. 22 843-88-81

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.