“Wulkan miłości” – Kino Luna na koloniach w Letnisku

Kino Luna na koloniach w Letnisku

Już w środę, 7 czerwca 2023 roku zapraszamy na pierwszy w tym sezonie seans! W ramach filmowego turnusu KINO LUNA NA KOLONIACH nasi Letnicy będą mogli wziąć udział w darmowych pokazach najciekawszych filmów ostatnich lat. Już możemy zapowiedzieć, że będą to nie tylko fabuły, ale też filmy dokumentalne, a cały cykl zaczynamy od nominowanego do Oscara dokumentu: “Wulkan Miłości”.

O CZYM JEST FILM?

Można powiedzieć, że o miłości. Katia i Maurice Krafft przez 25 lat podróżowali do wszystkich wulkanów, stając się najsłynniejszymi wulkanologami na świecie. Zginęli podczas wybuchu wulkanu w Japonii w 1991 roku
W napisach na początku filmu pojawiają się wulkany z ich poetyckimi i równocześnie groźnymi nazwami… To celowy zabieg, bo ten film to prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz wielbione przez nich wulkany. Para twierdziła, że są razem po części właśnie dzięki wspólnej miłości do wulkanów.
Zginęli także razem – podczas wybuchu wulkanu w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów o tych niezwykłych i tajemniczych miejscach na Ziemi. Krafftowie chcieli dokumentować je z bliska. Maurice przeszedł „chrzest” już w wieku dwudziestu paru lat, parząc nogę w lawie. Odbył również ekstremalnie ryzykowną wyprawę pontonem po wulkanicznym jeziorze pełnym żrącej siarki. Krafftowie stworzyli własną kategoryzację wulkanów, które dzielili na czerwone – z lawą i szare – bez lawy. Każdy miał dla nich swoją własną, odrębną i wyjątkową osobowość. „Kiedy raz zobaczysz wybuch wulkanu, nie możesz już się od tego uwolnić” – tłumaczy Katia. Film jest medytacją nad życiem na krawędzi przepaści, w oparach dymu i lawy o temperaturze 1200 °C. „Ciekawość jest tu silniejsza od lęku” – jak stwierdziła kiedyś Katia.
czas trwania: 93 min
kraj / rok produkcji: Kanada, USA / 2022
reżyseria: Sara Dosa


Kiedy: 07.06.2023 – środa
Start: 21:00, ale seans zaczynamy po zmroku!

KINO LUNA NA KOLONIACH – Letnisko Żoliborz

FB-klik


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama