Jak działa zagęszczarka i kto powinien ją mieć?

Jak działa zagęszczarka i kto powinien ją mieć?

Zagęszczarki do gruntu to sprzęt, który doskonale nadaje się do wykorzystania w branży budowlanej, brukarskiej oraz ogrodniczej. Do przygotowania powierzchni pod budowę dróg, sieci komunikacyjnych czy nawet wzniesienia budynków niezbędne jest wykorzystanie profesjonalnego sprzętu. Dowiedz się, jaki model zagęszczarki wybrać i dlaczego jej użycie często okazuje się niezbędne.

Do czego służy zagęszczarka?

Zagęszczarka sprawia, że powierzchnia staje się jednolita i twarda, dzięki czemu wytrzymuje nawet kilkunastotonowe obciążenie. Ten rodzaj maszyn budowlanych pozwala na szybkie i efektywne ubijanie podłoża poprzez rozbijanie pęcherzyków powietrza. Efektem działania zagęszczarki jest wypełnienie pustych przestrzeni poprzez ściśnięcie cząsteczek kruszywa, np. piasku lub żwirku. Ogólnie rzecz biorąc, zagęszczarki sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie i równomierne ubicia podłoża.

Rodzaje zagęszczarek – jakie występują na rynku?

Maszyny budowlane tego typu dzielimy na cztery kategorie: ubijaki, zagęszczarki płytowe jednokierunkowe, dwukierunkowe oraz zagęszczarki walcowe. Zastanawiasz się, jaki rodzaj sprzętu budowlanego sprawdza się najlepiej? Wiele zależy od tego, w jakim miejscu będzie stosowana zagęszczarka. Do przygotowania podłoża na niewielkich powierzchniach wystarczy standardowy ubijak o stosunkowo niewielkich gabarytach.

Jeśli chcesz poznać najlepsze zagęszczarki dostępne w sprzedaży, sprawdź je w ofercie marki Husqvarna na stronie: https://www.husqvarnaconstruction.com/pl/zageszczarki/.

Większe powierzchnie, np. plac pod budowę parkingu z kostki brukowej można przygotować zagęszczarką płytową jednokierunkową lub dwukierunkową. Takie urządzenia są cięższe, ale jednocześnie umożliwiają efektywniejszą i wygodniejszą pracę.

Jak wybrać idealną zagęszczarkę? Sprawdź!

Zakup zagęszczarki do firmy budowlanej lub brukarskiej to podstawa. Przygotowanie podłoża pod budowę budynków lub innych konstrukcji bez użycia zagęszczarki byłoby znacznie utrudnione. Zanim zamówisz konkretny model, weź pod uwagę:

  • źródło zasilania,
  • szerokość płyty,
  • wagę urządzenia,
  • siłę odśrodkową.

Na podstawie tych parametrów wybierzesz perfekcyjną zagęszczarkę, która sprawdzi się w każdych warunkach.

/artykuł sponsorowany/