Wkrótce zakończy się budowa TBS Północ

Do 30 listopada powinna zakończyć się inwestycja TBS Północ budowy dwóch budynków wielorodzinnych przy ul. Radzymińskiej. To część miejskiego programu budownictwa społecznego na wynajem.

W ramach inwestycji powstaną dwa budynki mieszkalne, wielorodzinne o zróżnicowanej wysokości. Powstaje 215 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej 8 812,03 m², w tym jeden lokal pieczy zastępczej  o powierzchni ok. 250 m2. Do dyspozycji mieszkańców będzie 128 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 42 miejsca na parkingu naziemnym.

Plany inwestycyjne zakładają przeznaczenie parterów na lokale usługowe.  W dwóch budynkach powstanie łącznie 6 lokali.

Miesiąc przed terminem

Choć planowany termin zakończenia budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie to 30 listopada 2020 roku, to liczymy na szybsze zakończenie inwestycji. Aktualne zaawansowanie prac w stosunku do założonego harmonogramu wynosi co najmniej jeden miesiąc.

W najbliższym miesiącach zaplanowano wykończenia pozostałych 15 proc. mieszkań, malowanie klatek schodowych, montaż pochwytów na dwóch klatkach schodowych, oznakowanie garażu i mieszkań, montaż przęseł ogrodzeniowych, nasadzenia zieleni oraz wykonanie elementów małej architektury oraz uruchomienie systemów instalacji elektrycznej i sanitarnych.

– Inwestycja przy ul. Radzymińskiej jest kolejną w tym roku, jaka wpisuje się w szeroki program mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu – mów Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Program mieszkań o umiarkowanym czynszu

Powstające budynki mieszkalne przy ul. Radzymińskiej są efektem realizacji „Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy” i wpisują się w realizację programu prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego z 2018 roku o dostarczeniu mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.

Niedawno oddaliśmy do użytkowania łącznie 107 lokali, w tym w  zabytkowej kamienicy na Pradze- Północ przy ul. Łomżyńskiej 26 i nowowybudowanych budynkach: przy ul. Skaryszewskiej na Pradze-Południe i ul. Bambusowej na Wawrze. W budynku przy ul. Łomżyńskiej oddaliśmy 1 placówkę opiekuńczo-wychowawczą.

Jeszcze w tym roku, oprócz inwestycji TBS przy ul. Radzymińskiej, zostanie zakończona budowa budynku w dzielnicy Targówek przy ul. Odrowąża, w wyniku której oddamy do użytkowania 156 mieszkań komunalnych.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.