Piknik literacki dla dzieci

Piknik literacki dla dzieci

Wyobrażacie sobie lato bez zabawy w ogrodzie? A zabawę w ogrodzie bez pikniku? My też nie! Dlatego Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie już od sierpnia w ramach projektu „Ogród przez lato” proponujemy specjalną edycję znanego i lubianego Pikniku literackiego dla dzieci! W tym roku zabieramy Was w wyjątkową podróż literacką, w której kolejnymi przystankami będą gatunki literatury dziecięcej, m.in.: poezja, powieść, komiks i książka ilustracyjna.
Spotykamy się wyjątkowo w pięknej i bezpiecznej przestrzeni – w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego przy ul. Jarosława Dąbrowskiego na Starym Mokotowie w Warszawie.
W tym roku Piknik Literacki odbędzie się w trzy sierpniowe i jedną wrześniową niedzielę. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 2 sierpnia. Zapisy ruszyły!

PROGRAM SPOTKANIA PIERWSZEGO – 2 SIERPNIA:

12.00-14.00 LOKOMOTYWA/IDEOLO
Jak oswoić trudne wyzwania współczesnego świata w oparciu o język poezji, Małgorzata Gurowska, Joanna Ruszczyk, wiek 5+

Kontynuacja książki „Lokomotywa/ IDEOLO”, opartej na motywach najbardziej znanego utworu literatury dziecięcej. Kto zasiądzie w kolejnych wagonach? O tym zadecydują uczestnicy warsztatów. Szukamy odpowiedzi na wspólnie stawiane pytania o tożsamość narodową, problemy z różnego rodzaju dyskryminacją i inne aktualne kwestie społeczne, gospodarcze, ekologiczne.

Praca na warsztatach opiera się na współpracy międzypokoleniowej, zapraszamy na warsztaty także opiekunów.

Zapisy: LOKOMOTYWA

12.00-13.30 WODNE FIGLE „Małpą w kąpieli”
Zabawy sensoryczne dla najmłodszych wokół wiersza Aleksandra Fredry, Małgorzata Kędzierzawska, wiek 2+

Wodne atrakcje dla najmłodszych podczas spotkania z wierszem Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli”. Bedzie można nalewać, przelewać i… co najważniejsze – rozlewać! Kręcić kur-kami w lewo, w prawo, z dołu do góry, z góry na dół, a potem przeglądać się w zwierciadle i sprawdzić co z tego wyniknie…

Zapisy: MAŁPA

14.00 – 15.30 CZY KROWA MOŻE BUJAĆ SIĘ NA CHMURZE?
Warsztaty plastyczne, Małgorzata Kędzierzawska, wiek 4 +

Co może wydarzyć się w letnim ogrodzie, w samym środku miasta, kiedy dodamy do niego trochę poezji?

Podczas spotkania z wierszem Natalii Usenko „Czarna Krowa” dowiecie się jakie cuda mogą się wydarzyć w samym środku lata i czy krowy mogą latać. Każdy będzie miał okazję stwo-rzyć własną zwariowaną krowę ze skrzydłami. Będziemy tworzyć, konstruować i malować na naprawdę dużym formacie.

Zapisy: KROWA

14.00 – 15.30 DONG, CO MA ŚWIECĄCY NOS I INNE WIERSZYKI
W świecie wyobraźni, ruchu i dźwięku Edwarda Leara, warsztaty kreatywnego działania, Jakub Snochowski, wiek 6+

„Takie Coś – takie ani to, ni sio,
Poszło raz do lasu Dżolibolibo”

Wersy z wiersza „Takie Coś” Edwarda Leara zainspirują nas do zaskakującej i nieprzewidywalnej przygody, podczas której z wiersza spróbujemy wykreować przestrzeń „tu i teraz”. Przestrzeń wyjątkową, bo zmiennokształtną, gdyż „Takie Coś” kryje w sobie wiele tożsamości: owada, ryby, ptaka, a może nawet ssaka…

Co się wydarzy, gdy poczujemy, że obrastamy w pióra bądź pokrywają nas łuski? Dokąd zaprowadzi nas dźwięk owada przywołany w naszej wyobraźni?

W naszym letnim lesie Dżolibolibo „takie siakie, czy owakie” stanie się kształtem, ruchem i miejscem, w którym dla wszystkich jest przestrzeń i akceptacja.

Zapisy: DONG

PROGRAM SPOTKANIA DRUGIEGO – 9 SIERPNIA – klik

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy! Adres: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

W temacie maila prosimy podać nazwę warsztatu (lokomotywa, małpa, krowa, dong), na każdy warsztat należy się zapisywać osobno.

Na jeden warsztat zapisujemy max. 6 dzieci. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie na terenie ogrodu może przebywać max. 12 dzieci (niektóre warsztaty odbywają się równolegle). Jednemu dziecku może towarzyszyć max. 2 opiekunów.

Zapisanie się na warsztat jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu bezpieczeństwa. Prosimy zapoznać się z regulaminem: https://bit.ly/2D28qUN

FB: https://www.facebook.com/events/290307178846260/
FB: https://www.facebook.com/pg/PiknikLiteracki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.