Wielkie malarstwo na ekranie: Klimt i Schiele. Eros i Psyche

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Wielkie malarstwo na ekranie: Klimt i Schiele. Eros i Psyche.

6 i 7 kwietnia 2019 roku po raz pierwszy raz na ekranach Kina Muranów: “Klimt i Schiele. Eros i Psyche” w reżyserii Michele Mally.

Gdy zamiera ryk armat I Wojny Światowej, w Wiedniu, w sercu Europy Środkowej, kończy się złoty wiek. Imperium austro-węgierskie zaczyna się rozpadać. W nocy 31 października 1918 roku, w swoim domu, umiera Egon Schiele. To jeden z 20 milionów zgonów spowodowanych przez zabójczą grypę „hiszpankę”. Zaledwie parę miesięcy wcześniej odbyła się jego pierwsza wystawa – celebracja nowej idei malarskiej, która przedstawia niepokój i pragnienia ludzkości – 19 obrazów olejnych i 29 rysunków. Kilka miesięcy wcześniej zmarł jego nauczyciel i przyjaciel, malarz – symbolista Gustav Klimt. Od przełomu wieków zasadniczo zmienił on pojęcie sztuki i stworzył nowy prąd artystyczny: secesję.

Film dokumentalny „Klimt i Schiele. Eros i Psyche”, opowiada o tym niezwykłym momencie dla sztuki, literatury i muzyki, w którym wśród artystów krążą nowe idee, Freud odkrywa popędy psychiki, a kobiety zaczynają walkę o uzyskanie niezależności.

tytuł oryginalny: Klimt & Schiele – Eros and Psyche
reżyseria: Michele Mally
gatunek: film dokumentalny
czas trwania: 90 min.
język: włoski (napisy polskie)
kraj produkcji: Włochy
rok produkcji: 2018

6 i 7, 13 kwietnia 2019
4 i 5 maja 2019

Kino Muranów / Metro Ratusz-Arenał

Bilety – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.