Wielkanoc w Muzeum Narodowym w Warszawie

Wielkanoc w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Z okazji świąt Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało specjalny program. W dniach 13–18 kwietnia br., odbędą się wielkanocne warsztaty rodzinne, w Wielki Czwartek spotkanie tematyczne, w Poniedziałek Wielkanocny MNW zaprasza młodzież i dorosłych na oprowadzanie poświęcone motywom pasyjnym i paschalnym w sztuce.

WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI

13, 14, 17 i 18 kwietnia / Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Poniedziałek Wielkanocny i wtorek po świętach / godzina 12.00

Wielkanocne pisanki, kraszanki i kogutki / warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5–12 lat Co wspólnego ma Judasz z Marzanną, a jajko ze Zmartwychwstaniem? Dlaczego Wielki Post kończył się pogrzebem żuru i śledzia? Te pytania mogą paść przy świątecznym stole. Zapraszamy na zajęcia, podczas których dzieła sztuki będą ilustracją lub pretekstem do omówienia tradycji i obrzędów związanych ze świętami Wielkiej Nocy.
Zbiórka w Holu Głównym / dziecko: bilet do MNW 1 zł, opiekun: bilet warsztatowy 15 zł / obecność opiekuna obowiązkowa / zapisy* (od 10 kwietnia, przyjaciele MNW od 6 kwietnia) / ok. 75 min *Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.00 pod numerem telefonu + 48 22 629 50 60 lub mailowo: edukacja@mnw.art.pl

WIECZÓR CZWARTKOWY

13 kwietnia 2017 / Wielki Czwartek / godzina 19.30

Motywy pasyjne i paschalne w sztuce / Katarzyna Ampt

Sceny pasyjne i motywy paschalne w sztuce oparte są nie tylko o relacje ewangeliczne. Na ich przesłanie składa się bogata tradycja apokryfów, legend, pism teologicznych, misteriów. Spotkanie będzie okazją do poznania jej bogactwa.
Zbiórka w Holu Głównym / bilet wstępu do MNW / ok. 50 minut

Śr.94/9; Obilman, Mikołaj (fl. 1453 – ca 1485) (malarz); Legnica, kościół śś. Piotra i Pawła; Poliptyk Legnicki – prawe skrzydło zewnętrzne – kwatera dolna – awers: Zmartwychwstanie Chrystusa; rewers: Sąd Ostateczny; 1466; tempera; deska; 185,0 x 155,0

OPROWDZANIE TEMATYCZNE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

17 kwietnia 2017 / Poniedziałek Wielkanocny / godzina 13.00

Motywy pasyjne i paschalne w sztuce / Katarzyna Ampt

Sceny pasyjne i motywy paschalne w sztuce oparte są nie tylko o relacje ewangeliczne. Na ich przesłanie składa się bogata tradycja apokryfów, legend, pism teologicznych, misteriów. Spotkanie będzie okazją do poznania jej bogactwa.
Zbiórka w Holu Głównym / bilet wstępu do MNW / ok. 50 minut Muzeum Narodowe w Warszawie będzie zamknięte dla zwiedzających w Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną (15 i 16 kwietnia 2017) i otwarte dla zwiedzających w Poniedziałek Wielkanocny (17 kwietnia 2017).


13 – 18 kwietnia 2017 Wielkanoc w Muzeum Narodowym w Warszawie

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.