Jane Birkin – Serge Gainsbourg Symphonique

Jane Birkin – Serge Gainsbourg Symphonique.

Wyjątkowy symfoniczny projekt ikony kina i muzyki Jedyny koncert w Polsce!

19 kwietnia 2017 roku w Filharmonii Narodowej wystąpi Jane Birkin z programem Serge Gainsbourg Symphonique. Słynna brytyjska aktorka zaśpiewa piosenki wybitnego francuskiego kompozytora Serge’a Gainsbourga z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej, japońskiego pianisty Nobuyuki Nakajimy pod dyrekcją Michała Klauzy.

Ceniona angielska aktorka, kompozytorka i wokalistka Jane Birkin przy wsparciu Philippe’a Lerichomme (dyrektor artystyczny, wieloletni współpracownik Serge’a) oraz dzięki aranżacjom i partiom fortepianowym Nobuyukiego Nakajimy, stworzyła specjalny projekt w hołdzie człowiekowi, który przez wiele lat był dla niej najbliższą osobą zarówno w życiu artystycznym, jak i prywatnym. Właśnie to z Gainsbourgiem Angielka nagrała kontrowersyjną piosenkę „Je t’aime… moi non plus”, która stała się przebojem na całym świecie. Birkin wspomina: „pewnego dnia rozmawiałam z kimś o tym, że Serge ogromnie inspirował się muzyką klasyczną i byłoby wspaniale, gdyby jego teksty zinterpretować symfonicznie. Philippe wybrał piosenki, a Nobuyuki stworzył aranżacje. Są wręcz magiczne, brzmią tak jak muzyka Mendelssohna czy Messiaena”.

Jane Birkin / Serge Gainsbourg Symphonique zabrzmiał po raz pierwszy podczas festiwalu Francofolies w Montrealu w czerwcu 2016 roku.

W październiku 2016 roku Jane Birkin wraz z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Michała Klauzy nagrała w Warszawie płytę „Birkin Gainsbourg Le Symphonique” z symfonicznymi interpretacjami najpiękniejszych piosenek Serge’a Gainsbourga. Album ukaże się 24 marca 2017 roku (Warner Music).

Bilety w cenie 160 zł dostępne tu – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.