Wieczór z Sopockim Teatrem Tańca

Wieczór z Sopockim Teatrem Tańca.

Sopocki Teatr Tańca został założony w 1998 roku przez parę dyplomowanych tancerzy i choreografów – Joannę Czajkowską
i Jacka Krawczyka. Teatr ma w swoim dorobku pięćdziesiąt spektakli, które prezentował na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w Polsce i za granicą m.in. w Republice Czeskiej, Portugalii, Niemczech, na Litwie, w Republice Białoruskiej, Rumunii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Indonezji, Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Francji, Austrii, Włoszech, Argentynie, Hiszpanii, Rosji, Słowenii, Szwajcarii i Chinach. O boje założyciele teatru otrzymali od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaki honorowe Zasłużony dla kultury polskiej. Jacek Krawczyk jest laureatem Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego 2005, a Joanna Czajkowska S opockiej Muzy 2015. Jako twórcy są zainteresowani tworzeniem teatru, w którym wartość intelektualna, wizualna i ruchowa stanowią pełnię. Nie odżegnują się też od emocji.

Z Sopockim Teatrem Tańca pracuje stały zespół tancerzy, a przy teatrze działa Grupa Projektowa, która stanowi swego rodzaju „preludium” do zespołu głównego.
Po ponad dekadzie autorski duet Czajkowska–Krawczyk ponownie sięga do dzieł wybitnego dramaturga – Samuela Becketta, tworząc spektakl „Wszystko co widać. Ohio”. Tym razem punktem wyjścia pracy nad spektaklem stał się tekst Impromptu. Ohio, ale całość utkana jest z wątków i obrazów m.in. z Pierwszej miłości, Kroków, Katastrofy czy nawet zupełnie luźno z Czekając na Godota. Widzowie będą mieli możliwość znajdowania znaków i niuansów nawiązujących do dzieł Irlandczyka, ale twórcy przedstawienia pragną, by nawet ci, którzy nie są zapalonymi „beckettologami”, mogli przeżyć opowieść o jedności, dezintegracji, rytmach, absurdach życia, marzeniach, miłości i śmierci.

Koncept, scenariusz, reżyseria, choreografia, kostiumy, scenografia i wykonanie: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
Muzyka: Mariusz Noskowiak
Głosu May użyczyła: Sylwia Góra-Weber
Wizualizacje: Łukasz Boros
Światła: Rico

23 sierpnia 2019, godz. 20:00

Arkady Kubickiego – Ogród

*Wstęp wolny.

Fb-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.