Doc Lab Poland Hot Selection – Desert Coffee

Doc Lab Poland Hot Selection – Desert Coffee.

DOC LAB POLAND zaprasza na pokaz filmu Mikael Lypinski pt. „Desert Coffee”, organizowany w cyklu Doc Lab Poland Hot Selection 2019, prezentującym najlepsze i najczęściej nagradzane polskie filmy dokumentalne ostatnich lat.

W najbiedniejszej części południowej Kalifornii znajduje się pustynna osada Slab City. Mieszkańcy żyją w ekstremalnych warunkach tuż przy lotniczej bazie amerykańskiej armii. Główny bohater, charyzmatyczny Rob, nie znosi kawy ale codziennie wstaje o 6 rano, żeby przygotować ją dla kilkunastu stałych bywalców swojej prowizorycznej kawiarenki internetowe „ostatniego bastionu wolności w Ameryce”. Przychodzą wraz ze swoimi psami na kawę i WiFi.

Dokument „Desert Coffee” otrzymał Grand Prix na łódzkim Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” za „dociekliwy i pozbawiony sentymentalizmu portret alternatywnej ludzkiej wspólnoty, w której celowe ograniczenie potrzeb konsumpcyjnych każe zapytać o nasz własny stosunek do współczesnego świata”, Spotlight Documentary Film Awards w Atlancie oraz specjalne wyróżnienie jury Międzynarodowego Festiwal Filmów Dokumentalnych w Meksyku.

Reżyser filmów dokumentalnych – Michael Lypiński – pracuje w Szwecji, gdzie się urodził oraz w Polsce, gdzie ukończył Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Zajmuje się również fotografią i reklamą.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserem i dyskusja z publicznością.

W tym roku w cyklu Doc Lab Poland Hot Selection 2019 pokazane zostaną również „Dziwor” Pawła Dylusa, „Krzyżoki’ Anny Gawlity, „Jazda obowiązkowa” Ewa Kochańska, „In touch” Paweł Ziemilski, „Diagnoza” Ewa Podgorska oraz „Dziś, jutro … wczoraj” Diana Kadłubowska i Krzysztof Kadłubowski.

26 stycznia 2019, godz. 20:00

Barka Wisława

Wstęp wolny

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.