Warszawskie Targi Sztuki 2023

20. Warszawskie Targi Sztuki

W weekend 25 i 26 listopada 2023 roku, w Hali EXPO XXI odbędą się Warszawskie Targi Sztuki. Zainteresowani będą mogli obejrzeć dzieła ponad 100 wystawców sztuki współczesnej i dawnej. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem prezydenta m.st. Warszawy.

Podczas 20. jubileuszowych Warszawskich Targów Sztuki odbędą się spotkania z artystami, panele dyskusyjne oraz trzy wystawy towarzyszące. Pierwsza z nich – „Forma  mówi” będzie poświęcona twórczości mecenasa Limited Edition Gallery, prof. Janusza Antoniego Pastwy. Będzie można zobaczyć też rzeźby Józka Nowaka (pt. „Artyści”) oraz ekspozycję „Jacek Siudziński in memoriam”, czyli zbiór dzieł mecenasa Muzeum Ziemi Mińskiej.

W hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14, mającej ponad 2000 m2, odbędą się również poświęcone sztuce i rynkowi sztuki wykłady, prowadzone przez ekspertów i artystów. W tegorocznym programie spotkań udział wezmą również znane osobistości: prof. Jerzy Bralczyk i Marisa Łempicka – prawnuczka artystki. Podczas spotkań będzie można się dowiedzieć nie tylko o dokonaniach czołowych twórców, ale także o mechanizmach działania rynku sztuki w aspekcie handlowym, prawnym i aukcyjnym.

Bilety 10 zł/30 zł

20. Warszawskie Targi Sztuki odbędą się w weekend 25-26 listopada w hali EXPO przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Bilety będzie można kupić w kasie podczas wydarzenia. Jest też możliwość nabycia biletów przez internet.

Więcej szczegółów i program wydarzenia znajduje się na stronie Warszawskich Targów Sztuki.

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Muzea za darmo Warszawa – klik
Filmy VR – Wirtualny Teatr Historii – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik