Warszawa zapewnia opiekę medyczną kombatantom i powstańcom

co robic w warszwawie wielkanoc
Warszawa finansuje działalność przychodni przy ul. Litewskiej 11/13, by zapewnić opiekę medyczną kombatantom i powstańcom warszawskim. Na realizację zadania w 2020 r. zaplanowano 850 tys. zł.

W celu utrzymania przychodni dla kombatantów i powstańców warszawskich, znajdującej się przy ul. Litewskiej, dokapitalizowano w kwocie 850 tys. zł Szpital Praski pw. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o. Spółka przejęła całość zadań związanych z opieką medyczną nad kombatantami i powstańcami warszawskimi, którą dotychczas realizowano w formule programu zdrowotnego. Podobne środki finansowe przewidywane są na to zadanie w 2021 r. Przekazywanie środków w układzie rocznym wynika ze sposobu konstruowania budżetu i jest naturalnym sposobem finansowania tego typu zadań.

Podwykonawcą zadania jest Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Mokotów, w którego strukturze działa przychodnia przy ul. Litewskiej 11/13. Placówka udziela świadczeń dla kombatantów i powstańców warszawskich nieprzerwanie i niezależnie od opisanej zmiany formy finansowania.

W przychodni są udzielane świadczenia w zakresie interdyscyplinarnych konsultacji medycznych, w szczególności: internistycznych (diabetolog, gastroenterolog), chirurgicznych, kardiologicznych, neurologicznych, otolaryngologicznych, reumatologicznych, urologicznych, ortopedycznych, diagnostyki EKG oraz badań laboratoryjnych i diagnostycznych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego wykonywane są przez Szpital Praski.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.