Festiwal Warszawa Singera 2016: Jan Karski. Człowiek wolności

Warszawa Singera 2016: „Jan Karski. Człowiek wolności”

Cykl artystycznych imprez organizowanych przez Fundację Edukacyjną Jana Karskiego wzbogaci i uzupełni program Festiwalu Warszawa Singera.

Jan Karski – legendarny emisariusz to postać szczególna. Jako pierwszy narażając własne życie w czasie II Wojny Światowej przekazał wolnemu światu wstrząsające informacje o sytuacji na okupowanych terenach polskich i tragedii narodu żydowskiego – mimo to wiedza o jego czynach i dorobku życia nie jest powszechna. Aby to zmienić Fundacja Edukacyjna proponuje projekt „Karski My Hero”, w ramach którego organizowane są ekspozycje, pokazy filmowe i inne przedsięwzięcia.

PROGRAM

27 i 28 sierpnia w godzinach 11.00-15.00 Warsztaty street-artu. Z pomocą artysty Dariusza Paczkowskiego powstanie mural z wizerunkiem Jana Karskiego.
Miejsce: obok Ławeczki Karskiego przed muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6.

1 września o godzinie 16.00 Projekcja filmu „Karski i władcy ludzkości“ w reżyserii laureata Nagrody Emmy, Sławomira Grünberga. Film ten zawiera szczególne zestawienie realistycznych rekonstrukcji z unikatowymi materiałami archiwalnymi. Po projekcji spotkanie z reżyserem.
Miejsce: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20.

27 sierpnia-4 września „Jan Karski. Człowiek wolności”  wystawa, której autorką jest Joanna Podolska, dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Po raz pierwszy będzie ona częścią Festiwalu Warszawa Singera. Wystawę można było obejrzeć m.in. w Sofii, Wiedniu, Waszyngtonie, siedzibie ONZ w Nowym Jorku, Parlamencie Europejskim w Brukseli czy na Uniwersytecie Georgetown, na którym niegdyś wykładał Karski. Plenerowa ekspozycja odbędzie się w Warszawie.
Miejsce: główne wejście do Synagogi im. Nożyków przy ul. Twardej 6.

Wstęp na ww. wydarzenia jest bezpłatny.

Kolejne edycje wystawy „Jan Karski. Człowiek Wolności” odbędą się we Wrocławiu i Markowej k./Rzeszowa.

Wkrótce też wszyscy zainteresowani będą mogli również przejść krok po kroku śladami Jana Karskiego za pośrednictwem interaktywnej strony internetowej w formie mapy www.karskimyhero.pl)

Źródło: Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.