Wakacyjne kino POLIN 2017

Wakacyjne kino POLIN.

Pokazy w sierpniowe ŚRODY o godzinie 21:00.
2, 9, 16, 23 sierpnia 2017)

W programie:

2 sierpnia 2017 –  Przepis na kiszone, reż. Michael Manasseri, USA 2016

Przepis na kiszone w reżyserii Michael Manasseri to historia Joey’a Millera, który jest królem didżejów z Detroit. Mimo to tonie w długach i ma na utrzymaniu córkę Julie. Zbliża się jej bat micwa, a on nie ma sprzętu, żeby zagrać na organizowanej z tej okazji imprezie. Szuka pomocy u wujka, który stawia jednak warunek. Joey musi wykraść od swojej babci przepis na ogórki kiszone. Jest jeden problem: babcia planuje zabrać ten przepis do grobu… Najlepsza komedia na Los Angeles Jewish Film Festival.

9 sierpnia 2017 – Za życie!, reż. Jean-Jacques Zilbermann, Francja 2014

Za życie!” to wzruszający i zabawny dramat osadzony we Francji lat 60. Trzy młode Żydówki – Hélène, Lili i Rose – poznały się w Auschwitz. Po wyzwoleniu obozu straciły kontakt. Lili wróciła do Holandii, Rose osiedliła się w Kanadzie, a Hélène (Julie Depardieu) wróciła do Francji. Hélène próbuje odszukać dawne przyjaciółki i co roku zamieszcza ogłoszenie w gazecie jidysz. Po 15 latach kobiety odnajdują się i spędzają razem wakacje. Poznają się na nowo i pomagają sobie uwolnić się od demonów Auschwitz. Zdobywca Nagrody Publiczności 13. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej.

16 sierpnia 2017 – Dzień po żałobie, reż. Asaph Polonsky, Izrael 2016

Dzień po żałobie” w reżyserii Asapha Polonsky’ego przedstawia jeden dzień z życia pogrążonego w żałobie ojca, który wykrada z hospicjum medyczną marihuanę, porzuca pracę i spędza dzień ze skrytym synem sąsiada, podczas gdy jego żona usiłuje żyć normalnie. Każde z nich próbuje radzić sobie ze śmiercią syna na swój sposób… 
Najlepsza Izraelska Fabuła na Jerusalem Film Festival w 2016 roku, pokazywana w czasie Międzynarodowego Tygodnia Krytyki w Cannes. Zdobywca Grand Prix 14. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej!

23 sierpnia 2017 – Konserwator, reż. Yossi Madmoni, Izrael 2011

Wszystkie filmy w ramach Wakacyjnego Kina POLIN wybrała publiczność w otwartym głosowaniu.

Gdzie: Skwer za muzeum POLIN

Wstęp wolny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.