W Warszawskim ZOO można wypożyczyć wózek inwalidzki

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

W Warszawskim ZOO można wypożyczyć wózek inwalidzki.

Dwa wózki inwalidzkie, ufundowane przez Centrum Medyczne Damiana to kolejne udogodnienie dla osób z niepełnosprawnościami w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, który stopniowo staje się coraz bardziej dostępny dla tej grupy zwiedzających. Ogród zoologiczny, którego od innych parków odróżnia obecność zwierząt, niejako już ze swej natury jest możliwy do zwiedzania bez potrzeby pokonywania schodów czy progów. Do tego Główna Aleja ZOO po zeszłorocznym remoncie nie ma już krawężników, a każdy nowo powstający obiekt – jeśli nie jest dostępny z poziomu zero – ma podjazdy lub windy.

A to nie wszystko – wiosną bieżącego roku wydany został przewodnik po ZOO przygotowany w alfabecie Braille’a. Jest on uzupełnieniem ścieżki edukacyjnej dla niewidomych. Ścieżka składa się z rzeźb przedstawiających w pomniejszeniu wybrane zwierzęta mieszkające w Warszawskim ZOO. Każda rzeźba jest usytuowana w pobliżu wybiegu zwierzęcia, które przedstawia.

Możliwość skorzystania z pożyczonego wózka inwalidzkiego jest uzupełnieniem propozycji dla osób z niepełnosprawnościami. Wózki można wypożyczyć na portierni przy ul. Ratuszowej. Udostępniane są bezpłatnie, ale wcześniej trzeba udać się do Punktu Obsługi Klienta, gdzie konieczne jest pozostawienie zwrotnej kaucji. Z wózków można korzystać od wtorku do niedzieli, w godzinach, kiedy otwarty jest POK.

Wózki mają lekką, aluminiowa ramę o konstrukcji krzyżowej, miękkie nylonowe siedzenie i gąbkową poduszkę. Dodatkowo wyposażone zostały w pas biodrowy, zabezpieczający przed wypadaniem oraz podwójny system hamowania (również dla opiekuna).

Dzięki wsparciu Centrum Medycznego Damiana nasi goście mogą bezpłatnie korzystać z nowych wózków inwalidzkich, które pozwolą na komfortowe zwiedzanie. To kolejny krok w stronę ułatwienia dostępu do naszego ZOO osobom, które zmagają się z niepełnosprawnością – komentuje Katarzyna Fagasińska, starszy specjalista d.s. marketingu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Warto podkreślić, że osoby z każdym stopniem niepełnosprawności wraz z opiekunem mają prawo do nieodpłatnego zwiedzania Warszawskiego ZOO.

Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00.
Adres: ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa
www.zoo.waw.pl
www.facebook.com/WarszawskieZOO

Zwiedzanie Willi Żabińskich – tylko z przewodnikiem po umówieniu terminu (tel. 603059758) lub bez rezerwacji w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.00 i 13.00. Więcej informacji: www.zoo.waw.pl/willa.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.