Ursynowskie Recitale Fortepianowe

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Ursynowskie Recitale Fortepianowe.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zapraszamy na 3 ursynowskie recitale fortepianowe zatytułowane „Armaty ukryte w kwiatach…”.

– Tytuł cyklu zaczerpnęliśmy ze znanego cytatu Roberta Schumanna, czyli kompozytora współczesnego Fryderykowi Chopinowi, który pozostając pod wpływem jego muzyki napisał:
„Gdyby potężny samodzierżca z Północy wiedział, jak groźny przeciwnik czai się w dziełach Chopina, w prostych melodiach jego mazurków, zabroniłby tej muzyki. Dzieła Chopina to armaty ukryte w kwiatach.” 
Jestem przekonany, że nasze koncerty będą wspaniałym przeżyciem artystycznym, ale także okazją do przypomnienia, że wolność zawdzięczamy także genialnym twórcom kultury, takim jak Fryderyk Chopin czy Ignacy Jan Paderewski. Ich wkład w zachowanie polskiej tożsamości narodowej jest nie do przecenienia – informuje zastępca burmistrza Łukasz Ciołko.

PROGRAM:

  • 15 lipca w Parku przy Bażantarni. Wystąpi: Marek Bracha, Wstęp wolny
  • 5 sierpnia o godz. 19:00 na terenie Forum przy fontannie wewnątrz osiedla SMB Kabaty (przedłużenie ul. Bronikowskiego). Zagra dla Państwa Michał Karol Szymanowski, Wstęp wolny
  • 19 sierpnia o godz. 19:00 na terenie Zespołu pałacowo-parkowego Natolin (ul. Nowoursynowska 84) zagra dla Państwa Krzysztof Książek.
    UWAGA: Bezpłatne karty wstępu będą dostępne w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 w czwartek 16 sierpnia w godz. 17.00–19.00, w piątek 17 sierpnia w godz. 8.15 –19.00 oraz na godzinę przed koncertem przy wejściu na teren Centrum Europejskiego Natolin. Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt: tel. 22 443 72 45

kultura@ursynow.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.