Koncert Agi Zayran “Umiera Piękno”

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Koncert Agi Zayran “Umiera Piękno”.

W 74. rocznicę Powstania Warszawskiego Centrum Kultury Wilanów oraz Parafia św. Anny w Wilanowie zapraszają na koncert Agi Zaryan.

Koncert „Umiera Piękno” pierwszej damy polskiego jazzu to unikalny projekt, którego liryczny charakter, utrzymany w poetyce jazzu, pokazuje „ludzką” twarz okresu Powstania Warszawskiego. AGA ZARYAN wybrała wiersze poetów okresu wojennego, do których muzykę skomponował Michał Tokaj. Dziewięć wierszy, w większości lirycznych, odczarowuje podręcznikowy, patetyczny obraz życia podczas wojny oraz Powstania Warszawskiego, pozwalając spojrzeć na ten czas również jako dni miłości, tęsknoty i refleksji. Naznaczonych goryczą, cierpieniem i bohaterstwem.

5 sierpnia 2018, godz. 19:00

Rzymskokatolicka Parafia św. Anny w Wilanowie ul. Kolegiacka 1, 

Na scenie wokalistce towarzyszy trio jazzowe w składzie:
Michał Tokaj – fortepian
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Łukasz Żyta – perkusja, instrumenty perkusyjne

Wstęp wolny!

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.
Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym. Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. 
Artystka podbija serca publiczności, koncertując na całym świecie. 
Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą Gwiazda Dobroczynności 2017.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.