„Swing Time” – koncert czytany. Aktorki z muzyką na żywo

Swing Time – koncert czytany. Aktorki z muzyką na żywo

Fragmenty powieści „Swing Time“ Zadie Smith interpretują znakomite aktorki: Aleksandra Justa i Julia Wyszyńska. Muzykę na żywo gra – Radek Łukasiewicz, a śpiewa Matylda Damięcka.

Zapraszamy na literacko-muzyczne spotkanie z powieścią Zadie Smith, jednej z najważniejszych autorek współczesnych.
W powieści „Swing Time“ pisarka powraca do Londynu swego dzieciństwa i osiedli zamieszkałych przez imigrantów. Ożywia atmosferę lat 80., prowadzi przez medialno-celebrycką gorączkę lat 90. XX wieku, aż do globalnego pejzażu z początku nowego stulecia.
W aktorskiej interpretacji skupimy się na elektryzujących wątkach relacji kobiet, jakie Smith oddała opisując przyjaźń dwóch dziewczynek zafascynowanych tańcem, a także portretując zmieniającą się przez lata więź córki i niezależnej, ale także emocjonalnie bezwzględnej matki.

Tytułowy „Swing Time“ to czas wielkiej zmiany, rozkołysana epoka, przełom wieków ukazany poprzez bohaterów współtworzących show-biznes i pulsujący w rytmie muzyki.

Wybrane fragmenty książki przeczytają aktorki – Aleksandra Justa oraz Julia Wyszyńska. Muzykę na żywo stworzy i wykona Radek Łukasiewicz (Pustki), a towarzyszyć mu będzie jako wokalistka Matylda Damięcka.

22 września, godz. 18:00

Wstęp wolny!
Liczba miejsc jest ograniczona (sala pomieści około 50 osób).

UWAGA! Koncert czytany jest częścią imprezy MOKOTÓW – DZIELNICA KULTURY i odbędzie się 22 września o godz. 18.00 w Służewskim Domu Kultury przy ul. Bacha 15 (dojazd: Metro Służew).

Tego samego dnia zapraszamy także na spotkanie
CH JAK CHUTNIK. AFABET OSOBISTY PISARKI – improwizowaną i inspirowaną literami alfabetu rozmowę z pisarką przeprowadzi Adam Szaja (twórca serwisu swiatksiazki.pl) z aktywną pomocą publiczności.

Spotkanie z autorką 'Cwaniar” rozpoczniemy o 16.00

Miejsce: Służewski Dom Kultury przy ul. Bacha 15.

Wstęp jest wolny!

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.